DivadloPozvánky

Červenec: Do divadla na…?

Že divadelní sezóna už skončila? Ale jistě, ovšem sezóna letních divadel dávno započala. Na co můžete vyrazit do divadla v červenci?


Letní shakespearovské slavnosti

Samozřejmě musíme začít pozvánkou na Letní shakespearovské slavnosti a pozvat vás na Macbetha a Hamleta. Macbeth je inspirovaný skotským králem Macbethem I., ovšem jen velmi sporadicky. A o tragédii jménem Hamlet se snad ani příliš rozepisovat nemusíme. Kdo ho ještě neviděl, ten by si měl toto základní vzdělání okamžitě doplnit.

KDE: Praha, Brno, Ostrava, Bratislava
KDY: do 2. 9. 2022


Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho

Kultovní groteska s originálním humorem se pohybuje na hraně frašky a hlubokomyslného filozofování. Dr. Zvonek Burke je na konci svých mužných sil, ale rozhodně se nechce vzdát bez boje.

KDE: Divadelní léto pod plzeňským nebem
KDY: premiéra 2. 7. 2022


Válka je umění, a ne věda

To je open air projekt divadla MeetFactory, v němž se střetávají české herečky s herečkou ukrajinskou, čečenskou a s ruskými hudebnicemi. Hra je především o bolesti a lhostejnosti. Pendlujeme mezi Českem a bombami pustošeném Čečenskem devadesátých let, dnešním ukrajinským Mykolajivem a Finskem.

KDE: MeetFactory (Praha)
KDY: premiéra 8. 7. 2022


Dech

Další z inscenací MeetFactory, která je jiná než všechny ostatní. Tahle se z velké části odehrává ve tmě a vypráví o Josefovi, který má rád horské treky, má svůj oblíbený bar a jeho osobní život je v troskách.

KDE: MeetFactory (Praha)
KDY: premiéra 21. 7. 2022


Na co se můžete podívat online?

Již pravidelně vám přinášíme výběr toho nejlepšího také z platformy Dramox. Co byste si neměli nechat ujít v červenci?


Ztracený Svět

Dinosaury jste nejspíš na divadelním jevišti ještě nikdy neviděli. Tak teď máte šanci se podívat společně se svými dětmi. Představení vzniklo na motivy stejnojmenné knihy A. C. Doyla v Jihočeském divadle.


Momenty/Momenti

Nyní se přesuneme do začátku 70. let. Ukrajinské The Left Bank Theatre představuje příběh, v němž jsou hlavní hrdinové uvězněni v cyklu příběhů, v nichž se státní úředníci přizpůsobují svým povinnostem. Jeden šetří na norkový kožich, jiný na prázdniny u moře. Tito úředníci žijí své běžné životy, žení se, stávají se rodiči, stárnou, jdou do důchodu a pak mizí. Prožívají náhodné okamžiky, které může prožívat každý z nás.


Na Větrné hůrce

Románová klasika z pera Emily Brontëové ožilo na prknech Divadla Petra Bezruče. Na Větrné hůrce je příběh o zradě, sobectví a citovém vydírání. Kniha i představení se věnují nenaplněné lásce a Heathcliffovi, který se chce pomstít všem, kteří mu ublížili.


Foto: Momenty/Momenti, Dramox

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM