FestivalyFilmPozvánky

Johnny Depp nebo Ethan Hawke. Na co láká návštěvníky filmový festival ve Varech?

Už 20. srpna odstartuje 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Těšit se můžeme na hollywoodské hvězdy i očekávaný český snímek Zátopek.


Kdo získá Křišťálový globus?

Mezi zahraniční hvězdy, které se na červeném koberci objeví, patří Ethan Hawke (Training Day, Společnost mrtvých básníků) nebo Johnny Depp (Piráti z Karibiku, Střihoruký Edward, Karlík a továrna na čokoládu). Festival však přivítá i oscarového herce Michaela Caina (Batman, Pravidla moštárny, Interstellar, Kingsman), který zde obdrží Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.


Koncert i ohňostroj při zahajovacím dni

Celý festival zahájí koncert před hotelem Thermal, který bude mít podobu muzikálu Andrewa Lloyd Webera a Tima Rice Jesus Christ Superstar v provedení Dana Bárty, Báry Basikové a Kamila Střihavky za doprovodu Karlovarského symfonického orchestru. Zahajovacím snímkem je Zátopek Davida Ondříčka, životopisné drama o legendárním československém běžci Emilu Zátopkovi. V hlavních rolích se představí Václav Neužil ml. a Martha Issová. V závěru zahajovacího večera nebude chybět ani opulentní ohňostroj.


Kulturní program přes den, večer zábava u piva nebo becherovky

V rámci doprovodného programu si nenechte ujít Becher zónu, stánek Pilsner Urquell, Dermacol Beauty Point, Mattoni Life Bar s nealkoholickými nápoji, Nespresso Café, výstavu ilustrátora a grafika Petra Síse s názvem Příběhem, výstavu umělců Františka Skály či Jiřího Trnky, přednášky, diskuze a mnoho dalších zajímavých akcí.

55. Mezinárodní festival Karlovy Vary potrvá od pátku 20. srpna do soboty 28. srpna.


KDE: Karlovy Vary – různá místa
KDY: pátek 20. 8. – sobota 28. 8.
Více informací o festivalu se dozvíte na oficiálních stránkách KVIFF.


Foto: oficiální stránky MFFKV

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM