DivadloPozvánky

Do české premiéry nejslavnějšího baletu na světě zbývá 5 dní

Už za pět dní čeká Česko velká premiéra! Balet Národního divadla uvede nejslavnější baletní dílo na světě. Zájem o něj takový, že do června 2019 už je téměř vyprodané. Labutí jezero v choreografii Johna Cranka slibuje skutečně dech beroucí zážitek.

 

Cranko uměl to, co ovládá jen málokdo

Hudba Petra Iljiče Čajkovského, klasická elegance, neuvěřitelné výkony sólistů, dramatické scény… John Cranko, zakladatel Stuttgartského baletu, toto dílo vytvořil krátce před svou smrtí. Je známý především díky tomu, že umí perfektně propojit emoce s opulentními tanečními pasážemi a sólovými party.

Labutí jezero bude mít první premiéru 28. března a druhou o den později, tedy 29. března. Ty už jsou však beznadějně vyprodané. Své štěstí však můžete zkusit ještě v červnových představeních. Pár vstupenek je stále volných.

 

O čem Labutí jezero je?

Hned na počátku je třeba uvést, že nejde o dílo nijak veselé. Ve většině nastudováních má tragický konec, avšak existují i verze se šťastným koncem. Toto však není ten případ. Princ Siegfried své milované labutí princezně slíbí, že ji vysvobodí ze spárů zlého černokněžníka. Pro svou milovanou Odetu je schopný všeho. Jenže nepočítá s tím, že černokněžník Rudovous využije zlé, avšak přenádherné černé labutě ne nepodobné Odetě k tomu, aby princovu mysl ošálil. A protože to není pohádka, Siegfried na konci umírá a své pravé Odety se již nikdy nedočká.

Vstupenky si můžete zakoupit ZDE.

Foto: archiv Baletu ND

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM