e
e
e
e
e
e
Bloggourmet

Kam v Praze na snídani?

Není nad to nechat se po ránu nebo kolem poledne (v případě brunche) obskakovat. Jenže není kavárna jako kavárna. Kde dostanete to nejlepší kafe a naprosto famózní snídani?

Coffee Room

Patří mezi nejvyhlášenější pražské kavárny a možná je tou úplně nejvyhlášenější. Na kafe se tu stojí fronta a na místo si často taky musíte počkat. Ale stojí to za to. V létě si navíc můžete sednout i na předzahrádku, která je ale přímo na ulici, kde je celej den docela provoz. Mají tu ale tak naprosto úžasný povidlový koláče a obložený chleby, že si prostě musíte počkat. O kávě ani nemluvím. Výtečná! Víc se o kavárně dozvíte ZDE.

Coffee Corner

Poměrně nová kavárna, která je umístěna jen pár metrů od Coffee Roomu. Má ji totiž ten samý majitel. Tudíž stejně výborná káva, ale mnohem širší sortiment, co se týče jídla. Granola, avokádový tousty, sladké pečivo, zákusky, francouzskej toust (už jsem několikrát slyšela, že je nejlepší v Praze) a spoustu dalšího. Navíc je tu mnohem víc míst k sezení a strašně útulno. Velký křesla a krb! Potřebujete vědět ještě něco? Klikněte sem.

Cafefin

Tahle vietnamská kavárna je rájem všech vinohradských a žižkovských hipsterů, ale i zahraničních turistů. Protože se nachází přímo na náměstí Jiřího z Poděbrad, je dost vytížená. I tady si na místo chvíli počkáte. Ale kafe opět top a snídaně jakbysmet. Na výběr máte z několika zákusků, vietnamských baget, který jsou podle mě naprosto famózní, ale taky obložených chlebů. Za mě ale avokádovej nic moc. Nechutná mi pečivo L Je to něco jako toustovej chleba, akorát ještě víc bez chuti a tvrdší. Ale jinak všechno na jedničku. Hlavně to prostředí! Víc o kavárně ZDE.

The Farm

Jestli někdy zatoužíte po ovesný kaši, lívancích, míchaných vejcích nebo klasických anglických snídaních, zajeďte si na Letnou. Příjemný prostředí a milá obsluha dělaj z kavárny středobod letenskýho života. Během poledne, hlavně o víkendech, tu ale bývá dost narváno, takže si dejte nějakou tu časovou rezervu. Co ještě potřebujete vědět? Mrkněte sem.

Můj šálek kávy

V Karlíně je nejvyhlášenější. Neříkám to jen tak. Upozorňuju, že i tady je to docela na čekačku. Ale maj tu super smoothie bowl a lívance. Rozhodně povinnost pro každýho kavárenskýho povaleče a snídaňovýho labužníka. Víc o kavárně ZDE.

My Coffee Story

Vznikla přesně před rokem. Založily si ji dvě kamarádky, nadšenkyně do kafe a kavárenskýho života. A hlavně dobrýho jídla. Mají famózní zákusky a naprosto úžasný pomazánky. Šéfkuchařka si dává záležet! Jak kavárna vypadá uvnitř? Více info a foto ZDE.

Foto: archiv

One thought on “Kam v Praze na snídani?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM