Lifestyle

Xao: Knihkupectví s galerií na dobrém místě

Krymská ulice v pražských Vršovicích je vyhlášená nejen díky tomu, že podniky v této ulici i v těch okolních se starají o to, aby žila ve dne i v noci, ale také proto, že se v ní pořádají nejrůznější kulturní akce. V neposlední řadě je sídlem zajímavých obchodů.


Jedním z nich je i Xaoxax, knihkupectví a galerie v jednom. Není to však jen tak ledajaké knihkupectví. Zaměřuje se především na obrazové publikace, komiks a ilustrace. V Xao najdete publikace nejen českých umělců a nakladatelů, ale i těch zahraničních. A ne vždy jde o profesionály. Xao se totiž snaží zviditelňovat i šikovné a zajímavé amatéry. Najdete tu dětské knihy, knihy cizojazyčné, beletrii i non-fiction literaturu, samozřejmě komiksy, obrazové knihy, plakáty, grafiky i doplňkový sortiment, například v podobě plátěnek.


Xao také hostí výstavy a to především tematický zaměřené, tudíž se týkají oblasti knižní kultury, ilustrace a grafiky. Rovněž pořádá výtvarné dílny pro děti i dospělé, autorská čtení, prezentace i křty knih.


A zajímá vás, kde se vzal název Xaoxax? Vzhledem k tomu, že Xao je v příbuzenském svazku s rodinným nakladatelstvím Baobab, škrtněte křížkem všechna b a vznikne Xaoxax. Ano, tak prosté to je.


Chcete se sem přijít podívat? Kompletní program najdete ZDE. Ale i když se zrovna nic nekoná, jste tu vždy vítáni.

Více informací se o knihkupectví a galerii dozvíte ZDE.


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM