LiteraturaPozvánky

Knižní lázně v Mariánkách

Už jste slyšeli o Knižních lázních? Letos se bude konat už třetí ročník oblíbeného festivalu pro malé nakladatele, knihkupce, autory a čtenáře. Mariánské Lázně na tři dny ožijí autorskými čteními, workshopy, autogramiádami, koncerty a diskuzemi s nejenom s autory.


Knižní lázně nejsou jenom pro dospělé. Pestrý program bude připraven i pro malé děti. Kromě toho je možné si zaplatit Čtenářský týdenní pobyt s polopenzí v lázeňském hotelu Hvězda.


Koho na festivalu potkáte?

Na festivalu se představí na třicet nakladatelů a knihkupců. Těšit se taktéž můžete na českého spisovatele a dvojnásobného držitele ceny Magnesia Litera Marka Šindelku, který je zároveň ambasadorem Knižních lázní. Není to však jediná česká osobnost, která do Mariánských Lázní zavítá. Pozvání přijal například i scenárista Vojtěch Mašek nebo herečka Antonie Formanová.

Festival rovněž nabízí prostor začínajícím autorům a autorkám, kteří s psaním potřebují poradit. Tak máte jedinečnou možnost absolvovat intenzivní kurz se zkušenými profesionály. Autorskou laboratoř povede básník a překladatel a taktéž držitel Ceny Jiřího Ortena a dvou cen Magnesia Litera Radek Malý. Jak dostat rukopis do nakladatelství vám řekne Barbora Klimtová z nakladatelství Paseka. A Jakub Pavlovský, marketingový manažer nakladatelství Meander, vám přiblíží téma sebepropagace.

Přijeďte si užít literární léto do Mariánských Lázní, vychutnat nezaměnitelnou atmosféru tamního prostředí a poznejte známé i méně známé tváře, které mají s literárním světem co do činění.


KDE: Mariánské Lázně
KDY: pátek 29. 7. – neděle 31. 7.
Víc se dozvíte na oficiálních stránkách Knižních lázní.


Foto: Knižní lázně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM