audioknihyRecenze

K poslechu: Půlnoční knihovna

Dalo by se skoro říct, že takhle knížka je takovým instagramovým fenoménem. Žádný bookstagram se bez fotky Půlnoční knihovny neobejde. Neodolala jsem ani já. Já se ovšem rozhodla sáhnout po audioknize.


Příběh Půlnoční knihovny se točí okolo ženy, která má pocit, že se pro tenhle svět nenarodila. Nic se jí nedaří, s ničím není spokojená a ještě má pocit, že je každému na obtíž. Když pak jeden z jejích známých najde její kočku mrtvou na ulici, je to pro ni poslední kapka. Už nechce žít.

Pokusí se o sebevraždu.


Co když dostanete možnost prožít si všechny své osudy?

Jenže sebevražda není řešením. Nora Seedová však svým životem pohrdla. Má však šanci to napravit. Může prožít kolik životů chce a vybrat si ten, který jí bude nejvíce vyhovovat. Jenže co s člověkem, který není schopný si své místo na zemi vydobýt a udržet? Jedinou šancí je projít si všemi svými osudy a poznat, kým opravdu jsme.

Netuším, jestli bych si čtení knížky užívala stejně jako její poslech, ale pokud se rozhodnete pro audioknihu, určitě neuděláte chybu. Půlnoční knihovnu čte herečka a pedagožka Petra Špalková, která má neuvěřitelně příjemný hlas. Uklidňující večer před spaním, sytý a důrazný ráno, když teprve otevíráte oči. Přesně v těchto částech dne jsem audioknihu poslouchala já a nesmírně jsem si to užívala.

Poslech vám uteče jako voda, protože každý den můžete být někým jiným. Stejně jako Nora. Nechte se pohladit po duši a pusťte si audioknížku Půlnoční knihovna.


Matt Haig cílí na děti i dospělé

Knihu napsal anglický spisovatel a novinář Matt Haig, který je taktéž autorem novel, románů, non-fiction literatury i příběhů pro děti. Půlnoční knihovna (2020, česky 2022) je zatím jeho posledním románem. Ve světe se ovšem proslavil také díly Lidé (česky 2020) nebo Poslední rodina v Anglii (česky 2006), jímž svou románovou kariéru odstartoval.


Stopáž: 10:44 h
Audioknihu si můžete zakoupit ve vydavatelství OneHotBook.


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM