DivadloPozvánky

Leden 2024: Divadelní premiéry

I první měsíc v novém roce byl bohatý na divadelní premiéry. Která představení byste si neměli nechat ujít?


Istanbulská úmluva

Istanbulská úmluva je jedním z témat, které se teď probírají horem dolem. Skoro nikdo ji nečetl, ale každý si o ní myslí své. A co si o ní myslí novináři, politici nebo aktivisté? To se dozvíte v A studiu Rubín.

KDE: A studio Rubín (Praha)
KDY: premiéra 6. ledna 2024


Děti slunce

Revoluční drama Maxima Gorkého je plné převratných myšlenek o budoucnosti lidstva. Ústřední postava, profesor Protasov je sice geniální, ale svět kolem sebe vůbec nevnímá. Ani psychické problémy své sestry.

KDE: Komorní scéna Aréna (Ostrava)
KDY: premiéra 13. ledna 2024


Obyčejná žena

Francouzská spisovatelka Annie Ernaux vypráví o životě své matky pocházející z chudých poměrů. Prozkoumává svůj vztah ke světu a hledá samu sebe.

KDE: MeetFactory (Praha)
KDY: premiéra 20. ledna 2024


Miss Rodeo

Tanec, koncert a drama v jednom. Rodeo je metaforou pro život. Bojujeme, seč nám síly stačí. Máme všechno, ale smutek a prázdnota nás neopouští.

KDE: Alfred ve dvoře (Praha)
KDY: premiéra 23. ledna 2024


Sestra

Asi nejznámější kniha a zároveň prvotina Jáchyma Topola představuje syrový poetický ponor do hlubin divokých devadesátek. Lidé mají spoustu možností, otvírá se jim celý svět. Všichni hledají, co dosud nenašli. A někdy to připomíná zběsilou jízdu na motorce, které chybí brzda.

KDE: Divadlo DISK (Praha)
KDY: premiéra 26. ledna 2024


Srpny

Kniha Srpny Jakuba Stanjury se po necelém roce od svého vydání dočkala divadelního zpracování. Daniela vyrůstá s úzkostmi, které se vracejí každý srpen. A nemizí ani v dospělosti. Je čas ohlédnout se zpátky do minulosti.

KDE: Divadlo Feste (Brno)
KDY: premiéra 28. ledna 2024


Na co se podívat online?

Spalovač mrtvol

Jak jistě dobře víte, před pár dny zemřel výrazný český herec Norbert Lichý. Pokud si ho chcete připomenout na jeho domovské scéně, v Divadle Petra Bezruče, zavítejte na stránky platformy Dramox a podívejte se na Spalovače mrtvol.


Šťovík, pečené brambory

Komedie o třech dějstvích a dvou poločasech nás přivádí do šatny tří fotbalových rozhodčích těsně před rozhodujícím zápasem. Že vás fotbal nezajímá? Nevadí, tahle komedie vás ale do děje rozhodně vtáhne.


Foto: A studio Rubín, Istanbulská úmluva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM