DivadloPozvánky

Říjen 2023: Do divadla na…?

Po čtyřměsíční pauze je zpátky přehled divadelních premiér. Které byly naplánovány na měsíc říjen a které byste si neměli nechat ujít?


Cherry Man

Černá komedie o konci višňové epochy a také příběh o konci civilizace. Děj se odehrává v USA, v bývalém domě manželů Toma a Jerry, kteří po smrti syna přenechali své luxusní sídlo sloužícím. Po několika letech se rozhodnou svůj bývalý domov navštívit.

KDE: Národní divadlo (Praha)
KDY: premiéra 26. 10. 2023


Veřejní nepřátelé

Michel Houellebecq je kontroverzní francouzský spisovatel. Hodně filozofuje, ale umí být i velmi přízemní. A přesně taková je i nová divadelní hra z repertoáru Divadla Na zábradlí.

KDE: Divadlo Na zábradlí (Praha)
KDY: premiéra 27. 10. 2023


Workshopy smrti

Autorská hra se inspirovala knihou polské reportérky o Japoncích, kteří se vyrovnávají s následky podmořského zemětřesení a havárií v jaderné elektrárně Fukušima.

KDE: Divadlo X10 (Praha)
KDY: premiéra 27. 10. 2023


Berlín Berlín

Tohle je francouzská komedie, která se odehrává v osmdesátých letech v rozděleném Berlíně. O vtipy a inteligentní humor nouze nebude. Přijďte se podívat na mladé milence, kteří utíkají za svobodou.

KDE: Divadlo Bez zábradlí (Praha)
KDY: premiéra 27. 10. 2023


The Addams Family

Hororová muzikálová komedie inspirovaná slavnou rodinou Addamsů, v níž je morbidní humor na denním pořádku, přinese pořádnou dávku zábavy. Mladičká Wednesday chce rodině představit svého přítele Lucase. Zároveň přijedou i jeho rodiče. Po svých rodičích tak žádá jediné – aby se chovali normálně.

KDE: Městské divadlo Brno
KDY: premiéra 28. 10. 2023


Masaryk(ová)

One woman show zkoumá životní příběh Charlotte Garrigue Masaryk(ové). Manželka prvního československého prezidenta byla takovou paní Columbovou. Moc se toho o ní neví. Ale někdo ji zná velmi dobře. Pravnučka Charlotte Kotík.

KDE: Divadlo na cucky (Olomouc)
KDY: premiéra 28. 10. 2023


Na co se podívat online?

Jestli máte předplacenou streamovací službu Dramox, což je platforma pro sdílení záznamů z divadelních představení nejenom u nás, ale i ze zahraničí, pak si nenechte ujít některé novinky.


Mašíni

Dramox Originals si pro své předplatitele připravilo hru Mašíni z repertoáru Divadla Na Jezerce. Jde ovšem o hru zábavnou, příběh vyprávěný s nadsázkou, ale také plnou historických faktů.


Korespondence V+W

Nestihli jste zajít do Divadla Na zábradlí na legendární představení Korespondence V+W? Nevadí. Jednu z nejúspěšnějších divadelních inscenací posledních let teď můžete vidět z pohodlí domova. Nahlédněte do životů Voskovce a Wericha.


Foto: Korespondence V+W (Dramox)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM