PozvánkyVýstavy

Lehký vhled do českého sochařství

Nutno podotknout, že současného. Výstava, která se v těchto dnech koná v pražském Domu Radost, mapuje tvorbu mladých tvůrců a současně ji mísí s tvorbou umělců již dávno zavedených. Přijďte se na ni podívat i vy do zajímavých interiérů bývalého Domu odborových svazů.


Funkcionalismus v plné kráse

Dům Radost je jednou z významných funkcionalistických staveb. Mnohem zajímavěji než zvenku ovšem vypadá uvnitř. Navštívit můžete všechna patra, to nejvyšší jedenácté, až po to nejspodnější. A od jara do podzimu lze navštívit i Střechu Radost, kde se konají zajímavé hudební i společenské akce.


Jedno patro jedna socha

Nyní se ovšem ve všech jedenácti patrech budovy koná výstava Art Prague Sculpture, v rámci níž jsou vystavena díla umělců, jako jsou Krištof Kintera, Lukáš Rais, Josefína Jonášová, Sabina Knetlová nebo Pavlína Kvita. Kurátorem výstavy je umělecký ředitel The Chemistry Gallery Petr Hájek. Doporučuji vyjet až do jedenáctého patra a následně scházet po schodech dolů, ovšem jen v případě, že netrpíte závratí. Pohled od zábradlí dolů není nic pro slabé povahy.


V každém patře najdete jednu sochu. Děl se tu, jak počet pater napovídá, nachází přesně jedenáct, a máte se skutečně na co těšit. Nejen samotné objekty stojí za vidění i vyfocení, ale i prostředí, v němž jsou umístěny.

Výstava navazuje na předchozí ročníky Art Prague Sculpture, které se konaly v letech 2020 a 2021.

Výstavu Art Prague Sculpture 2022 můžete v Domu Radost navštívit do 25. 8. 2022.


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM