LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 3. února?

Co doma? Jdi ven za kulturou a buď v obraze, co se kolem tebe děje. Pokud se zrovna nechystáš za teplem, možná ti přijdou tipy na akce vhod.


Umění / Václav Hollar a umění kresby

Většina ho zná jako grafika, ale jeho dominantou vždy bylo kreslení. Na této výstavě jsou k vidění zapůjčená významná umělecká díla ze sbírek londýnského British Musea, z vídeňské Albertiny a dalších galerií a muzeí. Jeho kresby jsou nesmírně působivé, neboť tak detailně skicovat a kreslit architektonické stavby i panoramata dokázalo a dokáže jen málo kreslířů na světě.

KDE: Národní galerie – Palác Kinských
KDY: do neděle 23. 2.


Křest: Proč umění? s Krištofem Kinterou

Kdo je umělec a proč je dobré chodit do galerie? A jakou má vůbec umění hodnotu? Chceš-li znát odpovědi na tyto a další otázky, přijď na křest nové knihy o umění. Polévat šampaňským bude umělec Krištof Kintera.

KDE: Café Jedna
KDY: středa 5. 2. od 19:00


Film / Modelář s Kamilem Filou

Do kin míří nový film Petra Zelenky (Knoflíkáři, Karamazovi, Ztraceni v Mnichově) o dvou kamarádech, kteří provozují půjčovnu dronů (dnes velmi aktuální téma). Jejich zákazníky jsou prezidentší kandidáti i výtvarníci. Díky dronům se tak dostávají do situací a lidských oblastí, kam by se jinak nikdy nedostali. Problém nastává tehdy, kdy se jeden z kamarádů rozhodne využít dron k úplně něčemu jinému. Přijďte film zhlédnout a popovídat si o něm s uznávaným filmovým kritikem Kamilem Filou.

KDE: Ústřední knihovna v Praze (Mariánské náměstí)
KDY: čtvrtek 6. 2. od 19:00


Vzdělávání / Konference Města 2030

Jak by se měla rozvíjet města, aby se v nich dobře žilo? Jaké vize mají hlavní představitelé a představitelky metropolí a menších měst? Konference se zúčastní bratislavský primátor Matúš Vallo, starostové a starostky menších měst Kadaně, Litomyšle, Semil a Hustopečí a také hosté, kteří mají bohaté zkušenosti s vedením města Stockholm. Diskuzi moderuje šéfredaktor časopisu Reportér Robert Čásenský a Adam Gebrian.

KDE: CAMP
KDY: čtvrtek 6. 2. od 09:00


Divadlo / Cirkopolis 2020

Mezinárodní festival nového cirkusu je po roce zase zpátky. Letos bude Praha opět hostit legendy současného světového cirkusu i mladé a progresivní tvůrce.

KDE: Praha – různá místa
KDY: sobota 9. 2. – sobota 15. 2.


Gastro / Vegan Žižkov Fest

Chcete poznat nové lidi a místa? Žižkov je k tomu přímo ideálním místem. V Prostoru 39 se totiž bude konat veganský festival s přednáškami, veganským jídlem, hudbou a to vše za dobrovolné vstupné.

KDE: Prostor 39
KDY: neděle 9. 2. od 12:00


Film / Karel, já a ty

Bohdan Karásek vám představí svůj nejnovější film, v němž si dokonce i jednu z hlavních rolí sám zahrál. Karel, já a ty je jedním z nejoceňovanějších filmů minulého roku. A řeší se v něm samozřejmě vztahy.

KDE: Kino Ponrepo
KDY: neděle 9. 2. od 18:00


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM