LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 1. června?

Žádná dovolená vás nečeká, ale potřebujete si nějak zvednout náladu a odpočinout si? Udělat si radost? Tak neseďte doma a jděte do ulic. Něco hezkého si kupte a něco zajímavého zažijte.


Party / Riegrovy sady znovu ožívají

Rok se nic nedělo. Legendární Beer Gardens neboli Pivní zahrádky v roce 2019 zkrátka neotevřely. Nikdo nevěděl, co s nimi bude a zdali ještě někdy vůbec budou fungovat. Letos se ale poštěstilo a zahrádky znovu ožily! Nechybí stánek s plzničkou, výběrovou kávou, vínem a koktejly, ani s grilovanými dobrotami.

KDE: Riegrovy sady
KDY: po celé léto


Literatura / Page Five otvírá novou pobočku

Už jste slyšeli o tom, že v Domě Radost na pražském Žižkově bude další pobočka nezávislého knihkupectví a nakladatelství Page Five? Ne? Tak vám to teď slavnostně oznamuji. A když ve čtvrtek do Domu Radost přijdete a nakoupíte aspoň za 500 korun, dostanete knihu z tohoto nakladatelství zdarma.

KDE: Dům Radost
KDY: čtvrtek 4. 6. od 19:00


Divadlo / Flamenco z gauče

Série osmi flamencových představení má za cíl podpořit španělské legendy. Představení můžete zhlédnout online zcela zdarma a pokud budete chtít, můžete přispět dobrovolnou částkou na konkrétní soubor nebo umělce.

KDE: online ZDE
KDY: od čtvrtka 4. 6. do středy 29. 7.


Divadlo / Festival TANEC PRAHA 2020

Letošní ročník se věnuje hlavně domácí umělecké scéně. Ta mezinárodní sice chybět nebude, ale vzhledem k současné situaci se s ní budeme moct seznámit zatím pouze online. Co se týče českých umělců a souborů, můžeme se těšit na site-specific projekt Plíce Žižkova, na kterém se podílí na třicet umělců, na premiéru nového díla Zápas s jazykem nebo na DUETY probíhající za prosklenými zdmi Veletržního paláce.

KDE: Národní galerie Praha (Veletržní palác), Ponec – Divadlo pro tanec, Park Vítkov
KDY: od čtvrtka 4. 6. do pondělí 29. 6.


Umění / The World of Banksy

Všichni milovníci street artu a jeho nejznámějšího představitele Banksyho zbystřete. V Praze začíná výstava, která Banksyho představuje skrze díla zapůjčená ze soukromých sbírek. Že tohohle umělce, který tají svou identitu, neznáte? Pojďte to napravit a seznámit se s jeho pouličním uměním.

KDE: Galerie Mánes
KDY: od čtvrtka 5. 6. do neděle 27. 6.


Design / MINT Market Praha Jaro

Venkovní prostory Pražské tržnice v Holešovicích se na jeden den promění v přehlídku umění a designu. Najdete tu na sto stánků s módou, šperky nebo například s dekorací a papírenskými výrobky. Přijďte podpořit své oblíbené firmy.

KDE: Pražská tržnice
KDY: sobota 6. 6. od 10:00


Gastro / Trhy na Plovárně

Na levém břehu Vltavy kousek od Čechova mostu vznikne další farmářský trh. Budou tu prodejci zeleniny, ovoce, lokálního piva, stánky s čerstvými rybami či místními víny. Součástí trhu bude taktéž hlídaný dětský koutek i vyhlídkové plavby parníkem.

KDE: Občanská plovárna
KDY: sobota 6. 6. od 8:00 do 14:00


Gastro / Africké trhy v Praze

Není moc příležitostí ochutnat exotické ovoce, tu nejkvalitnější čokoládu z pravých kakaových bobů nebo tradiční africké pokrmy. Nyní tu příležitost máte, tak ji využijte a o víkendu navštivte město moře, kde se Africké trhy konají.

KDE: město moře
KDY: neděle 7. 6. od 10:00


Foto: The World of Banksy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM