DivadloPozvánky

Listopad: Do divadla na…?

Jak jste si možná všimli, říjen jsem tak trochu (vlastně úplně) vynechala. Omlouvám se, ale protože vám všechny divadelní tipy průběžně sdílím i na sociálních sítích, snad se tak moc nestalo. O listopadovou inspiraci vás ale neochudím.


Čarodějův učeň

Divadelní představení nejen pro děti. Chlapec Krabat se na prahu dospělosti musí rozhodnout. Buď bude mít nekonečnou moc, anebo bezmeznou lásku. Vybere si správně? Čarodějův učeň je nadčasový příběh o souboji, který alespoň jednou v životě svede každý z nás.

KDE: Divadlo D21
KDY: středa 6. 11. od 19:30 a v sobotu 16. 11. od 17:00
Oficiální stránky ZDE.


Handa Gote Research & Development

Tohle jste možná ještě nikdy neviděli. Jde totiž o psychedelický western z česko-německého pomezí. Dvě ženy a dva muže spojuje zločin a touha po odplatě. Je ale lidské chtít se pomstít? Ublížit jinému člověku? Stačí málo a v každém z nás se obnaží surová živočišná podstata.

KDE: Studio Alta
KDY: středa 6. 11. a čtvrtek 7. 11. od 19:30
Oficiální stránky ZDE.


Láska v době globálních klimatických změn

Tato hra měla premiéru v září, od té doby bývá beznadějně vyprodaná. Vstupenky na leden 2020 jsou ale ještě k mání, proto si pospěšte. Jde o hru dle stejnojmenné novely Josefa Pánka, která získala cenu Magnesia Litera. A o čem je? O hledání sebe sama. O rasismu, xenofobii a nevyzpytatelných cestách srdce.

KDE: Meetfactory
KDY: listopad i prosinec je již bohužel vyprodaný / 14. 1. a 16. 1. od 20:00
Více info ZDE.


Happy Chicken CZ – Drůbeží farma

Svět rozhodně není v pořádku. Už dávno to tu nevypadá jako v dobách našeho dětství. Happy Chicken CZ je černá komedie o životě na vesnici a poplašných zprávách o tom, že do Čech míří davy migrantů.

KDE: Divadlo pod Palmovkou
KDY: premiéra 15. 11. od 19:00
Více se o hře dozvíte ZDE.


Věci

Kolik věcí potřebujeme, abychom byli šťastní? A proč chceme pořád víc a víc? Hra o páru, muži a ženě, který si vysnil život v luxusu, na který nemá. Jak jejich společné sny a plány dopadnou?

KDE: A Studio Rubín
KDY: středa 13. 11. a čtvrtek 14. 11. od 19:30
Více se dozvíte ZDE.


Dánská dívka

Možná ji znáte. Dramatizaci knihy Davida Ebershoffa totiž proslavil film v hlavních rolích s Alicií Vikander a Eddiem Redmaynem. Přeneseme se do Kodaně roku 1924. Greta, dcera amerického velvyslance, je nepříliš úspěšnou malířkou. Za muže si však vybere nejúspěšnějšího krajináře té doby, Einara Wegenera. Jednoho dne ho požádá o to, zdali by jí nedělal modelku při malování portrétu operní divy. Jenže neví, co všechno tím způsobí. Z jejího manžela se stává žena.

KDE: Divadlo na Fidlovačce
KDY: premiéra čtvrtek 14. 11. od 19:00
Více se o divadelní hře dozvíte ZDE.


Moře klidu

Autorská inscenace Katedry loutkového a alternativního divadla vychází z odvěké fascinace jedinou přirozenou družicí Země a touhy překročit hranici pozemskosti a událostí, jež se stala symbolem dramatického technologického progresu, sebevědomým gestem a globálně sdílenou fantazií.

KDE: Divadlo DISK
KDY: pondělí 18. 11. od 19:30 / pondělí 25. 11. od 19:30 / 29. 11. od 19:30
Více info ZDE.


Oči v sloup

Hra volně navazuje na inscenaci Skončí to ústa (2016) a rozhlasovou Hru na uši (2018). Tato trilogie je hrou s vnímáním. Tentokrát je ale středem pozornosti zrak, pohled, tvář lidí pozorujících i pozorovaných. Herní principy se střídají a proměňují tak, aby divák pokud možno nezapomínal sám na sebe a své prožívání.

KDE: Studio Hrdinů
KDY: premiéra středa 20. 11. od 20:00
Více info ZDE.


Kytice

Jedna z nejkrásnějších a nejlépe zpracovaných činoher, které jsem měla kdy možnost v Národním divadle vidět. Klasické dílo Karla Jaromíra Erbena, sbírká básní Kytice, patří k nejčtěnějším českým dílům vůbec. Na prknech Národního divadla ji uvidíte zpracovanou uměleckým duem SKUTR, které se svého úkolu zhostilo na výbornou. Horší je, že divadlo hlásí vyprodáno. Pár vstupenek ale do konce roku ještě k dispozici je, ale dlouho neotálejte.

KDE: Národní divadlo
KDY: pondělí 25. 11. od 19:00 a sobota 30. 11. od 19:00
Další termíny představení najdete ZDE.


Foto: Věci, A studio Rubín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM