Lifestyle

Nejkrásnější diáře na rok 2020

Nebudu tu psát o diářích, které seženete v každém papírnictví nebo knihkupectví. V tomto článku bych vám ráda představila diáře, které si zaslouží dostat se ke svým majitelům, ale skoro nikde nejsou vidět. Moc se o nich nepíše ani nemluví. Jsou to diáře jako stvořené pro ty, kteří si potrpí na neotřelý design a minimalismus.

DIÁŘoBLOK

Ručně šitý diář od Ivy Krupicové, designérky a ilustrátorky, potěší snad každého, kdo má rád jednoduchost. Diář se vejde do každé kabelky, ale zase není tak malý, aby se vám do něj nevešel každodenní nabitý program.

Foto: I. V. U. K.

Diář PAPE

Díky tomu, že je diář nedatovaný, můžete si do něj začít psát kdykoliv, nejen od nového roku. Je samozřejmě také ručně zhotovený, v otevřené vazbě s měkkými koženými deskami ve formátu A5. Blok diáře je složen ze 12 složek rozdělených na jednotlivé měsíce. Jeho součástí jsou ilustrace, které si můžete libovolně dokreslit. Nechybí ani záložková stuha a praktická kapsa. V tomto studiu však nepodceňují ani kvalitu papíru. Použit je smetanový papír Munken v kombinaci s šedým ofsetovým papírem.

Foto: Galerie Pape

Reformát

Diáře v menších i větších velikostech designéři zhotovují ze všeho, co jim přijde pod ruku. Používají plakáty, časopisy, knihy, kartony, barevné a novinové papíry, staré diáře i kalendáře, aby pro své zákazníky vyrobili něco, co hned tak každý nemá. Každý kus je originál a rozhodně s žádným výrobkem z Reformátu nezůstanete bez povšimnutí. Reformát je papírnictví a knihařská dílna v jednom a jestli ještě nemáte nakoupené všechny vánoční dárky, rozhodně se do jejich dílny přijďte podívat. Nejen na diáře.

Foto: Reformát

The Žurnál

Ani kolegové ze Slovenska v nápaditosti nezůstávají pozadu. Vytvořili Ročník, Půlročník, Kreativce a Nápadníka. Tento projekt, který mají na svědomí čtyři kamarádi, rovněž vyvinul metodu, která by vás měla motivovat k plnění týdenních, měsíčních i ročních cílů a tak dosáhnout toho, co si přejete. Jde o velmi jednoduchou metodu, kterou pochopí úplně každý. Pokud tedy dáváte přednost motivačním diářům, tohle je ten pravý.

Voala

Hledáte diář, který vás nebude stát moc, ale zároveň se nechcete spokojit s jen tak ledajakým diářem? Voala je pro vás správnou volbou. Diář tu vyrábějí ve dvou velikostech a je chráněn praktickým plastovým obalem, který zabraňuje poškození a ušpinění. Vnitřní blok je vyroben ze 100 % recyklovaného papíru.

Foto: Voala

Papelote - Vega

Tohle papírnictví je srdcovkou tisícovek spokojených zákazníků už několik let. Láska k papíru tvůrců z grafického studia je bezmezná a rok co rok přícházejí s novými diáři, bloky, sešity i dalšími výrobky. Mě letos nejvíc zaujal diář Vega L. Týdenní diář poskytuje dostatek místa pro plánování i poznámky a navíc je schován v odolném obalu z veganské kůže. Díky němu přežije téměř cokoliv.

Foto: Papelote

Úvodní foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM