Pozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 11. března?

Víno, káva, veganská strava, život bez obalů, svátek sv. Patrika… Tento týden se ponese především v duchu vzdělávání a gastronomie.

 

Vzdělávání / Týden mozku

Jaké jsou nejnovější trendy a objevy ve výzkumu mozku a v neurovědách? V rámci Týdne mozku u nás vystoupí ti největší odborníci v oboru klinických i teoretických neurověd. Pokud si však myslíte, že je festival jen pro odbornou veřejnost, hluboce se mýlíte! Na své si přijde široká veřejnost včetně dětí.

KDE: Akademie věd České republiky

KDY: do 17. 3.

 

Film / Hannah Arendt

Film získal dvě významná ocenění. První za Nejlepší hraný film, druhé dostala herečka Barbara Sukowa za Nejlepší ženskou hlavní roli (Německá filmová cena 2013). Jestli jste o německo-židovské publicistce Hannah Arendtové ještě neslyšeli, měli byste jí dát šanci aspoň prostřednictvím tohoto filmu. Její osud je stejně tak zajímavý jako osud naší novinářky Mileny Jesenské!

KDE: Goethe institut

KDY: středa 13. 3. od 18:00

 

Gastronomie / 4. narozeniny karlínské pobočky Na břehu Rhôny

Karlínská pobočka vinárny Na břehu Rhôny slaví už čtvrté narozeniny. Po celý den se bude podávat francouzská cibulačka, bretaňský cider, narozeninové drinky a nebude chybět ani tombola. Večer na vás čeká živá hudba.

KDE: Na břehu Rhôny

KDY: středa 13. 3. od 11:00

 

Gastronomie / Cupping ve Slow Cafe

Pro všechny milovníky kávy si Slow Café připravilo ve spolupráci s pražírnou Bonanza Coffee Roasters cupping. Chcete se o kávě dozvědět něco nového, ochutnat kvalitní kávu a popovídat si se zajímavými lidmi? Přijďte.

KDE: Slow Cafe

KDY: čtvrtek 14. 3. od 18:00

 

Festival / Vegan Žižkov Fest

Noví lidé, nové možnosti, přednášky, stánky s občerstvením… To vše zažijete na vegan festu na pražském Žižkově. Kromě veganské stravy se ale bude řešit i bezodpadový život. Že pořád tápete, jak se obejít bez igelitek a jak žít tak, abyste vyprodukovali, co nejméně odpadu? Tady se všechno dozvíte.

KDE: Prostor 39

KDY: sobota 16. 3. od 12:00

 

Gastronomie/ St. Patrick’s Day Party

Oblečte se do zelné a přijde do Manifesta. Bude se tu slavit irský svátek sv. Patrika. Zelené jídlo, zelené pití a happy hour skoro na všechno! Čeká vás toho ale mnohem víc.

KDE: Manifesto Market

KDY: neděle 17. 3. od 12:00

 

Foto: Petr Kučera

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM