Lifestyle

TOP 5 míst v Praze, která musíte navštívit

Když si chcete v Praze posedět s přáteli nebo jít na rande, nemusíte chodit jen do baru, restaurace nebo hospody. Zkuste něco netradičnějšího. Ať už jdete jenom na pivo či víno, nebo se chystáte dát si i něco k večeři, tato místa vás určitě nadchnou. Prostředím, netradiční atmosférou, ale třeba i tím, že k jídlu a pití dostanete to nejlepší.


Vnitroblock

Tohle je kavárna, bar, restaurace a obchod v jednom. Navíc se tu děje každý týden spoustu zajímavých akcí. Vernisáže, přednášky, pidikino, workshopy… To všechno zažijete pod jednou střechou. Navíc je součástí prostoru i obchod se značkovou obuví a oblečením Footshop. Zmiňovat se, že tu mají výbornou kávu, víno a jídlo je snad úplně zbytečné. Proč myslíte, že je tu denně skoro plno?

Oficiální stránky ZDE.


Kasárna Karlín

Kino, koncerty, loutkové divadlo, přednášky, plážový volejbal, bufet v bývalé myčce aut a ještě k tomu máte možnost si tu opéct buřty na otevřeném ohni. Industriální prostor bývalých pražských kasáren skýtá možnost pro velmi zajímavé zážitky.

Oficiální stránky ZDE.


Kinoloď

V kině už jsme aspoň jednou byli všichni. Ale co na kinolodi? Už jste navštívili tu, která kotví v přístavu v Holešovicích? Co se právě děje na slovenské filmové scéně? Předpremiéry i diskuze týkající se nejnovějších slovenských snímků tu jsou samozořejmostí. Kromě toho si ale můžete zajít i na filmy, co právě běží v kinech. Jednou měsíčně se tu koná i koncert. A dokonce tu myslí také na děti. Právě pro ně je připraveno dětské kino BABY BIO!

Oficiální stránky ZDE.


CAMP – Centrum architektury a městského plánování

Nejenže se tu konají zajímavé přednášky na témata související s architekturou a životem ve městech, ale také se tu promítají filmy a křtí hodně zajímavé knihy. Strávit tu ale můžete klidně celý den, protože tu mají skvělou kavárnu s denním menu a studovnu. O výstavách nemluvě. Jestli chcete zkombinovat rande a kulturu do jednoho dne, není lepšího místa než právě CAMP.

Oficiální stránky ZDE.


Manifesto

Tohle místo je hlavně o jídle. O pokrmech z celého světa. Ale i o designových obchůdcích. Vietnamská, havajská, americká, středozemní i jiné kuchyně na jediném místě. Kromě stánků s jídlem tu ale najdete knihkupectví Book Therapy, úžasné květinářství Provoní a také obchůdek dnes už světoznámé české značky BeWooden, která se proslavila svými designovými výrobky ze dřeva. Motýlky, kabelky, peněženky. Nic není nemožné.

Oficiální stránky ZDE.

Foto: archiv vybraných míst

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM