Pozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 15. července?

Festivaly, festivaly a zase festivaly. Co jiného taky v červenci dělat, než objíždět Česko a bavit se hudbou, tancem a divadlem? Pokud ale zrovna nemáte dovolenou, nezoufejte. Pro každého se něco najde.

 

Divadlo / Nultý bod 2019

Cílem tohoto festivalu je přiblížit lidem dosud neprozkoumané a nové provokativní divadelní žánry a evropské trendy v oblasti tanečního a fyzického divadla a performing artu. V rámci festivalu se diváci setkají se špičkovými umělci i soubory.

KDE: Praha – různá místa

KDY: od pondělí 15. 7. do soboty 20. 7.

 

Festival / Živá ulice 2019

Hudba, divadlo a dobré jídlo. Plzeňské ulice ožijí díky českým i zahraničním interpretům. Od 15. do 17. 7. se koná Za dveřemi… je divadlo. Od 9. do 18. 8. Živá ulice a do 1. 9. Festival polévky.

KDE: Plzeň

KDY: od pondělí 15. 7. do neděle 1. 9.

 

Hudba / Rammstein

V úterý a ve středu se Vršovice budou otřásat v základech. V Eden Aréně totiž vystoupí legendární německá metalová kapela Rammstein. Aréna se otvírá vždy ve čtyři hodiny odpoledne.

KDE: Eden Aréna

KDY: úterý 16. 7. a středa 17. 7. od 19:00

 

Art / Metropolight

David Gaberle vystavuje své fotografie v nádherném prostoru karlínských kasáren. Nejsou to ale jen tak ledajaké fotky. Snaží se zachytit to, jak si město přizpůsobuje člověka k vlastní potřebě. Ačkoliv města by měla sloužit lidem, je tomu naopak. Je to špatně, nebo dobře? Můžeme se vlivům města vzepřít, nebo s nimi zkrátka musíme koexistovat? To je, oč tu běží.

KDE: Kasárna Karlín

KDY: do neděle 15. 9.

 

Hudba / Mezinárodní hudební festival Český Krumlov

Letos se koná už 28. ročník. Tento multižánrový třítýdenní festival nabídne dvacet tři koncertů a také doprovodný, především filmový program, zahrnující české kultovní filmy a také dokumenty promítané na festivalu Jeden svět.

KDE: Český Krumlov

KDY: od pátku 19. 7. do pondělí 10. 8.

 

Literatura / Knihcentrum Festival

Červenec v Ostravě je zkrátka festivalům zaslíbený. A Knihcentrum pro své čtenáře a návštěvníky přichystalo rovněž nabitý program. Těšte se na besedy s českými autory, cestovately a fotografy. Kromě toho můžete po celou dobu konání festivalu využít slevu 20 % nejen na zakoupené knihy a ostatní sortiment, ale i na občerstvení v přilehlé kavárně. Pokud se budete chtít zúčastnit některé z besed, nezapomeňte si včas zarezervovat místo. Těšit se můžete na Radku Denemarkovou, Jiřího Kolbabu nebo Barboru Tlustou, která napsala úplně první českou publikaci o životním stylu zero waste.

KDE: Dům Knihy (Ostrava)

KDY: středa 17. 7. až sobota 20. 7.

 

Festival / Colours of Ostrava

Nikdo už o ničem jiném ani nemluví. Červenec zkrátka patří tomuto multižánrovému festivalu. Letos se můžete těšit na The Cure, ZAZ, a mnoho dalších českých i zahraničních interpretů a kapel. Kromě toho se samozřejmě konají i filmová a divadelní přestavení, přednášky či workshopy.

KDE: Dolní Vítkovice

KDY: středa 17. 7. až sobota 20. 7.

 

Divadlo / Za dveřmi 2019

Připravte se na desítky divadelních představení, program pro děti, bojovku a soubory z celé Evropy. Vyražte s přáteli nebo rodinou na výstaviště v Holešovicích.

KDE: Výstaviště Praha Holešovice

KDY: od pondělí 15. 7. do čtvrtka 18. 7.

 

Gastro / Manifesto Smíchov

V Praze se otvírá už druhý Manifesto Market. Přijďte na otvírací party, na které nebude chybět dobré jídlo, pití ani kvalitní hudba.

KDE: náměstí 14. října

KDY: od pátku 19. 7. do neděle 21. 7.

 

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM