Pozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 13. května?

Ani tento týden nikdo nepřijde zkrátka. Najde se něco pro fanoušky kultovního filmu Thelma & Louisa, vášnivé milovníky umění i hudby.

 

Umění/ Art Prague Fair 2019

Veletrh současného umění Art Prague nabídne hned 35 expozic, zhruba 280 umělců a také bohatý doprovodný program. Těšte se na setkání s autory, křty i workshopy.

KDE: Art Prague (náměstí Republiky 7)

KDY: úterý 14. 5. – neděle 19. 5.

 

Fotografie / První výstava instax fotografií

Instatní tvorba českých blogerů, umělců a fotografů bude k vidění už od úterý v Czech Photo Centre. Těšit se můžete na fotografie herečky Andrey Růžičkové, blogerky Weef’s world, ilustrátorky Elišky Podzimkové nebo fotografa Martina Faltejska.

KDE: Czech Photo Centre

KDY: vernisáž/středa 15. 5. – výstava potrvá do neděle 9. 6.

 

Divadlo / Thelma a Selma

Znáte kultovní film Thelma & Louisa v hlavních rolích se Susan Sarandon a Geenou Davis? Pak by vás mohla zaujmout tato divadelní hra. Životní road-movie se pro obě ženy stane zlomovým okamžikem. Skončí tentokrát jejich cesta dobře, nebo zase budeme na konci brečet?

KDE: A Studio Rubín

KDY: pátek 17. 5. od 19:30

 

Umění / NGP – Mezinárodní den muzeií a galerií

Navštivte zdarma všechny stálé expozice Národní galerie zdarma. Součástí oslav dne muzeí bude i doprovodný program v podobě krátkých komentářů k expozicím či komentované prohlídky.

KDE: Národní galerie

KDY: sobota 18. 5.

 

Architektura / Open House Praha 2019

Na osmdesát budov se otevře všem lidem, kteří chtějí poznat prostory, které nejsou běžně přístupné. Uvidíte, jak se pracuje v nejmodernějších kancelářích, jak se kdysi žilo v honosných palácích a také poznáte spoustu architektonických stylů.

KDE: Praha – různá místa

KDY: sobota 18. 5. – neděle 19. 5.

 

Hudba / Majáles Pardubice 2019

Majálesu rozhodně neodzvonilo. Pardubice teprve čeká. UDG, Xindl X, Monkey Business, Vypsaná fixa a mnohé další české i zahraniční kapely a zpěváci a zpěvačky se zúčastní letošního pardubického majálesu. Nudit se nebudete. Přijďte to s kamarády rozjet v pátek i v sobotu!

KDE: Pardubice Cihelna (louka u koupaliště)

KDY: pátek 17. 5. – sobota 18. 5.

 

Foto: archiv 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM