DivadloPozvánky

Květen 2022: Do divadla na…?

Divadelní sezóna se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Přesto i v květnu proběhlo a ještě proběhne několik velmi zajímavých premiér. Které stojí za to navštívit?


Pláž

Moře šumí, paprsky hřejí, vítr nám ovívá tvář. Je čas vážně si promluvit o tom, zdali je odpovědné v dnešní době jezdit nebo létat k moři. Kam až sahá naše společenská odpovědnost?

KDE: Divadlo DISK (Praha)
KDY: premiéra 6. 5. 2022


Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách

Tohle je muzikál o manželech Peaseových, kteří zkoumají rozdíly mezi ženským a mužským myšlením. K tomuto účelu je zapotřebí využít poznatků z neurologie, evoluční biologie, psychologie a také sociologie. A samozřejmě zábavnou formou.

KDE: Divadlo Na Fidlovačce (Praha)
KDY: premiéra 13. 5. 2022


Jakeovy ženy

Humorná a nostalgická komedie vypráví o muži jménem Jake, který je posedlý svými imaginárními i reálnými ženami.

KDE: Městské divadlo v Mostě
KDY: premiéra 27. 5. 2022


Eliška / Rejčka

Když dvě ženy dělají totéž, není to totéž. Česká královna Eliška Přemyslovna se utká se svou rivalkou Eliškou Richenzy, zvanou Rejčkou, nejbohatší ženou tehdejší Evropy. Obě chtěly být bohaté a úspěšné, obě lze označit za prospěchářky. Každá ale bojovala jinými zbraněmi a co hlavně – obě bojovaly především samy se sebou.

KDE: Městské divadlo Brno – Biskupský dvůr
KDY: premiéra 28. 5. 2022


After Life

Drama s komediálními prvky nám vypráví o životě, jaký opravdu je. Když Tonymu zemře jeho partnerka, dospěje k rozhodnutí, že jeho život už nemá žádný smysl. Tony chce také zemřít. Než však jeho milovaná žena odešla z tohoto světa, zanechala mu video vzkaz, aby se mu tolik nestýskalo a hlavně aby se o sebe uměl sám postarat. Že vám to něco připomíná? No ano! After Life je přeci úspěšný britský seriál s úžasným Rickym Gervaisem v hlavní roli, který si seriál i sám režíruje.

KDE: Divadlo Na Jezerce (Praha)
KDY: premiéra 30. 5. 2022


Nebesa

Máte rádi nový cirkus a dechberoucí akrobatické kousky? Pak se zajděte podívat na nové představení Losers Cirque Company o strážných andělech, kteří chrání smrtelníky. Ale co když se anděl do jedné z těch obyčejných bytostí zamiluje? Vypukne v nebi revoluce?

KDE: Gotické zahrady Kláštera sv. Anežky České (Praha)
KDY: premiéra 30. 5. 2022


O bílých heterosexuálních mužích, co jedí maso

Dokumentární inscenace vychází z desítek autentických rozhovorů se skutečně pozoruhodnými muži. Úspěšný muž pracuje od rána do večera, nejlépe třináct měsíců v roce. Jiný muž odchází bojovat do online prostředí, protože mu zrušili vojnu. A filozof Jaroslav zase filozofuje nad tím, jak muži souvisejí s rozkladem kultury a jak důležitá je pohlavní role.

KDE: A Studio Rubín (Praha)
KDY: premiéra 31. 5. 2022


Foto: oficiální stránky Divadla Na Fidlovačce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM