Pozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 17. června?

Je vám takové horko, že jste líní vystrčit nos ze dveří? Tyhle akce vás ale rozhodně do víru velkoměsta dostanou.

Vernisáž / David Gaberle – Metropolight

Soubor fotografií z ulic světových velkoměst. Fotografie, které vás seznámí s městy od New Yorku až po Tokio. Dorazit byste měli nejen kvůli tomu, že skrze fotky alespoň trochu poznáte obří velkoměsta, do kterých se možná nikdy nepodíváte (nebo si naopak zavzpomínáte na své cesty), ale i kvůli tomu, že se výstava koná v úžasných prostorách Kasáren Karlín.

KDE: Kasárna Karlín

KDY: vernisáž – úterý 18. 6. od 18:00

 

Party / Znovuotevření Radlické kulturní sportovny

Na tohle jsme čekali dva a půl roku. A je to tu. Ve čtvrtek od devíti večer to vypukne. O hudbu se postarají známí Djs, pití nechte na zkušených barmanech. Bude to pořádná jízda, tak doražte.

KDE: Radlická – kulturní sportovna

KDY: čtvrtek 20. 6. od 21:00

 

Gastro / Jak chutnají Vinohrady

Právě tady bydlím. A tady to mám taky nejraději. Přijďte ochutnat to nejlepší, co vinohradská gastronomie nabízí. Nebude chybět ani dobré pití a živá hudba.

KDE: Tylovo náměstí, Praha 2

KDY: sobota 22. 6. od 10:00

 

Lifestyle / Nebe nad Lucernou

Každou sobotu, neděli a pondělí vždy od 15:00 se pro veřejnost otevřou prostory, které jí doposud byly odepřeny. Střecha této budovy se promění v zahradu rozdělenou do pěti částí: jedlá, hmyzí, ptačí, léčivá a party. Můžete se těšit na různé přednášky a workshopy a podívat se například na to, jak rostou olivy nebo granátová jablka.

KDE: střecha Lucerny, Praha 1

KDY: neděle 23. 6. od 15:00

 

Literatura / Křest knihy Zábradlí 1958-2018

Křtem knihy Zábradlí 1958-2018, která je vydávána k 60. výročí založení divadla, a představením Cizinec zakončí Divadlo Na zábradlí aktuální sezónu. Pokud tedy ještě chcete do konce června stihnout nějaké divado, máte příležitost.

KDE: Divadlo Na zábradlí

KDY: pátek 21. 6. od 18:15

 

Nakupování / Letní Bazárna

Nejenže tu bude kupa oblečení a módních doplňků, ale také si tu můžete posedět u dobré kávy a něčeho malého k zakousnutí. Nebude chybět ani hudební doprovod. Přineste oblečení, které už nenosíte, a odneste si to, které vám udělá větší radost.

KDE: Kavárna Čekárna

KDY: neděle 23. 6. od 12:00

 

Umění / World Press Photo

Až do 30. června můžete zajít na Staroměstskou radnici, kde se koná zřejmě nejznámější výstava reportážních fotografií na světě. To, co se za uplynulý rok dělo, najdete právě tady.

KDE: Staroměstská radnice

KDY: do neděle 30. 6.

 

Foto: Petr Kučera, Orio

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM