Pozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 2. září?

Prázdniny skončily, ale život v Praze rozhodně nekončí, naopak. S příchodem nového školního roku a nové umělecké sezóny se toho děje čím dál víc.

Vzdělávání / Prohlídka protiatomového krytu

Takovou příležitost už možná nikdy nedostaneš. Teď ji ale máš. Přijď si prohlédnout protiatomový kryt pod prázdným objektem Microny v Modřanech. Je to někdejší továrna na letecké přístroje.

KDE: Microna (Československého exilu 4)

KDY: středa 4. 9. od 19:00

 

Hudba / Kryl v Anežce 2019

Jediná akce konaná na oslavu nedožitých 75. narozenin Karla Kryla, krále českého protestsongu. Přijď si zavzpomínat a zazpívat.

KDE: Klášter sv. Anežky České

KDY: čtvrtek 5. 9. od 18:00

 

Poezie / SLAM Invalidovna

První slamové klání v nádherných prostorách karlínské Invalidovny. Žádný milovník pouliční poezie by si tohle neměl nechat ujít.

KDE: Invalidovna

KDY: čtvrtek 5. 9. od 19:00

 

Hudba / Bengál 2019

Tenhle festival neholduje moderním technologiím, naopak oslavuje návrat do doby analogové. Navrací se k přírodě, ke kořenům a na toto téma se bude konat také hned několik workshopů. Oba hlavní hudební večery se odehrají na ostrově Štvanice, doprovodné akce jsou pak rozmístěny na různých místech po Praze. Těšit se můžeš na hudbu všech žánrů.

KDE: Praha – různá místa

KDY: od pátku 6. 9. do pátku 20. 9.

 

Fashion / Mercedes-Benz Prague Fashion Week

To nejlepší z české a slovenské módy uvidíš jedině tady. Navíc se všechny módní přehlídky konají v Invalidovně a doprovodný program najdeš na různých místech po celé Praze.

KDE: Praha – různá místa

KDY: do pátku 6. 9.

 

Festival / Dožínky na Letné 2019

Letná už potřetí ožije oslavami zemědělství a folklorních tradic. Program zabaví děti i dospělé a ke všemu je celý den volný vstup do Národního zemědělského muzea a do Národního technického muzea bude vstup pouhých 50 korun.

KDE: Letná

KDY: sobota 7. 9. od 10:00

 

Gastro / Řízkobraní na Tyláku

Řízky na všechny možné způsoby, k tomu bramborový salát a pivečko. Vážně chceš o tohle přijít?

KDE: Tylovo náměstí

KDY: sobota 7. 9. od 10:00

 

Nakupování / Sustainable fashion Market

Potřebuješ něco nového na sebe? Nebo se jen toužíš dozvědět něco o udržitelné módě? Přijď na přednášku a zkouknout film. Za dobrovolné vstupné. A na cestu domů si kup nějaký parádní kousek a nezapomeň se posilnit něčím dobrým k jídlu a pití.

KDE: Prostor 39

KDY: neděle 8. 9. od 13:00

 

Foto: archiv

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM