Pozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 23. září?

Září se nám chýlí ke konci, všichni jsme zpět v plném pracovním nasazení. Potřebujete odpočinek? Načerpat inspiraci nebo se jen pobavit s přáteli? V našich týdenních tipech si určitě vyberete.


Prague Mussel Week

Máte rádi mušle, ale nejíte je tak často, protože v restauracích bývají drahé, a doma se vám je připravovat nechce? Až do neděle na nich můžete hodovat za poloviční cenu, než kolik obvykle stojí v pražských restauracích. Stačí si na těchto webových stránkách vybrat restauraci, vyplnit pár údajů a voucher na padesáti procentní slevu je váš.

KDE: Praha – různá místa
KDY: do neděle 29. 9.


MMF Ostrava Kamera Oko

Zajímáte se o film nebo o kameramanskou činnost? Jak se proměňuje význam a vnímání kamery v čase. Ve vybraných ostravských kinech se můžete těšit na projekce i na industriální program spojený s prezentacemi evropských kameramanských asociací a škol a také na workshopy analogové fotografie pro děti.

KDE: Ostrava – různá místa
KDY: do neděle 29. 9.


Laterna magika: Paměť experimentu

Nová výstava v MeetFactory se snaží o široké a nejednoznačné uchopení Laterny magiky. Podtitul výstavy Paměť experimentu se vztahuje k tomu, že se zaměřuje zejména na pokusnictví, které Laternu magiku vždy tvořilo a tvoří, na neustálý experiment, ze kterého se rodí a kvůli kterému také může stagnovat. Z MeetFactory se tak stává jakási laboratoř Laterny magiky, multimediální prostor, který tento experiment oživuje. Výstava kombinuje historický materiál, ukázky inspirací Laternou magikou v jiných mediálních formátech a také zcela nové umělecké projekty, které vznikají přímo v MeetFactory.

KDE: MeetFactory
KDY: čtvrtek 26. 9. od 18:00 / vernisáž / výstava potrvá do neděle 10.11.


Fotograf Festival

Série výstav, filmových projekcí, diskuzí a dalších akcí má za cíl ukázat, jak fotografie ovlivňuje současné umění a umělecké směry. Festival ovšem není jen pro profesionální fotografy, ale pro všechny, kteří se zajímají o fotografii jako takovou.

KDE: Praha – různá místa
KDY: čtvrtek 29. 9. až čtvrtek 14. 11.


VínečkoFest

Vinobraní na Grébovce mělo letos rekordní účast. Víno teklo proudem, bramboráky, langoše, klobásy a sýry se konzumovaly po kilech. Co si to takhle zopakovat tento víkend na náplavce? Další svátek vína je tu.

KDE: náplavka Rašínovo nábřeží
KDY: sobota 28. 9. od 10:00


N.O.H.A před Crossem

Prostranství před legendárním holešovickým klubem se zase bude otřásat v základech. Vystoupí tu kapela N.O.H.A. a spoustu dalších, kteří na hudebním poli mají co předvést.

KDE: Cross Club
KDY: sobota 28. 9. od 18:00


Zero Waste Festival Prague

Nultý ročník festivalu nám přinese nejnovější poznatky, tipy, rady a také workshopy, jak si vytvořit bezodpadovou domácnost a provede nás způsobem, jak náš životní styl uzpůsobit tomu, abychom naši planetu chránili, a ne ji ničili. Navíc se festival koná v nádherných prostorách barokní Invalidovny!

KDE: Invalidovna
KDY: neděle 29. 9. od 12:00


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM