PozvánkyVýstavy

Prohlédněte si kontroverzní výstavu 3Kurátorek

Výstava Speaking in Tongues 3Kurátorek v pražské Invalidovně ještě nebyla zahájena a vláda už rozhodla o tom, že galerie musí zavřít. Škoda. Právě tahle výstava je totiž na dlouhé roky tou poslední, kterou byste mohli v tomto objektu navštívit. Ale nezoufejte. Od tohoto týdne je také online.


Současné umění v Invalidovně

Invalidovna bude procházet několik let kompletní rekonstrukcí a 3Kurátorky prezentující současné české umění si tak hledají nové prostory. Ale zpátky k výstavě Speaking in Tongues. Jako jedna z mála jsem měla možnost výstavu navštívit, a proto bych vám ji ráda přiblížila. Proč, když už se na ni nemůžete přijít podívat osobně? Protože je dostupná online v 3D provedení.


Umělci se nebojí píchnout do vosího hnízda

Tato výstava nás seznamuje s pracemi umělců Sary Bojovic (1997) a Danta Daniela Hartla (1994). Oba umělci použili různé výtvarné techniky a materiály, aby se vymezili vůči aktuálním, někdy velmi kontroverzním tématům, která naše společnost řeší. Nahota, feminismus, zabíjení zvířat a nadměrná konzumace masa, materialismus a mnoho dalších.

Z výstavy si pravděpodobně každý odnese něco jiného, jistě se ale téměř všichni shodneme na tom, že i samotná výstava je kontroverzní, neboť Bojovic ani Hartl se rozhodně prostřednictvím umění svůj názor vyjádřit nebojí. Díky tomu o nich jistě ještě uslyšíme.


Prohlédněte si výstavu ZDE.


Foto: Petr Kučera

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM