LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 7. února?

Je mrazivo a lezivo. To znamená jediné, musíte se zahřát na nějaké kulturní akci, která vás, když už ne na těle, zahřeje alespoň na duši. Níže najdete výběr těch nejzajímavějších událostí v tomto týdnu.


Vzdělávání / Literární kavárna s Martinou Fialkovou a Kurtem Gebauerem

Martina Fialková je novinářka a do Literární kavárny si pozvala významného sochaře a výtvarníka Kurta Gebauera. Přijďte se něco zajímavého dozvědět a načerpat trochu umělecké atmosféry.

KDE: Zámecký areál Ctěnice
KDY: úterý 8. 2. od 14:00


Hudba / Ukulele Troublemakers

Ukulele je specifický nástroj vyluzující specifické zvuky, a proto není pro každého. Kluci z kapely Ukulele Troublemakers jsou však živým důkazem toho, že na tenhle nástroj se dá zahrát skutečně všechno a jeho zvuk vás mnohdy překvapí.

KDE: Metro Music Club (Brno)
KDY: středa 9. 2. od 20:30


Film / Drive My Car

Adaptace známé povídky spisovatele Haruki Murakamiho sklízí úspěch po celém světě. A nyní se dostává i do českých kin. Júsuke Kafuku je divadelním hercem, který jezdí v červeném Saabu 900. Řízení je jeho koníčkem. Jednoho dne, na festivalu v Hirošimě, je ale nutný přenechat automobil řidičce Misaki a sám se stává pouhým spolujezdcem. Přestože z toho z počátku není vůbec nadšený, po pár jízdách Júsuke Kafuku a Misaki zjišťují, že mají společného něco víc než jen zálibu v řízení.

KDE: Kino Aero (Praha)
KDY: předpremiéra / čtvrtek 10. 2. od 20:00


Umění / Vernisáž íránské malířky RIHANY SG „Vůně ženy“

Malířka se ve svých pracích věnuje zejména ženám a jejich pocitům, které ovlivňují to, kde vyrostly a kde žijí. Na Středním východě. Na výstavě uvidíte nové obrazy, které vytvořila přímo pro tuto výstavu.

KDE: Beseder Gallery (Praha)
KDY: sobota 12. 2. od 16:00


Divadlo / Cirkopolis 2022: Festival nového cirkusu

Inovativní žonglování, magické výkony, vtip, humor, nadsázka i pokořování fyzických hranic, o tom všem je nový cirkus. A na to nejlepší z něj z České republiky i zahraničí se můžete přijít podívat do Paláce Akropolis.

KDE: Palác Akropolis (Praha)
KDY: neděle 13. 2. – pátek 18. 2.


Umění / Pavel Korbička – Space of Perception

Tento týden máte poslední možnost zhlédnout světelnou instalaci Pavla Korbičky, která byla vytvořená na míru olomoucké galerii.

KDE: Telegraph Gallery (Olomouc)
KDY: do neděle 13. 2.


Foto: Cirkopolis, Palác Akropolis

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM