LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 2. srpna?

Chystáte se do přírody nebo do města? Nebo ještě žádný nápad nemáte? Jsme tu od toho, abychom vás při vymýšlení programu inspirovali.


Hudba / Barbora Poláková

Je živelná, nespoutaná a za každých okolností svá. Máte špatnou náladu nebo jste ve stresu? Přijďte na koncert Báry Polákové a její kapely a uvidíte, že se vám nálada o sto procent zlepší. Koncert se koná v rámci projektu Lucerna Music Bar Open Air.

KDE: Ledárny Braník
KDY: středa 4. 8. od 17:00


Výstava / Kód geometrie

Ve spolupráci s Museem Kampa přináší Villa Pellé výstavu dvou umělců – výtvarníků, kteří se sice nikdy nepotkali, přesto je spojuje láska ke geometrii, její řád a pravidla, týkající se nejenom výtvarného a technického zobrazení. Lounský konkretista Vladislav Mirvald se ve výtvarném světě propojil se street-artistou Janem Kalábem a vznikla z toho výstava, kterou můžete od tohoto týdne navštívit.

KDE: Villa Pellé
KDY: středa 4. 8. – neděle 26. 9.


Multižánrový Festival / Prague Pride

Obvyklý průvod se konat nebude, ale jinak festival Prague Pride podporující LBTQ, tedy všechny gaye, lesby, trangender, bisexuály a další menšiny, probíhá téměř bez omezení. Oblékněte se do duhových barev a přijďte se podívat na výstavy, filmové projekce, drag queen show nebo navštivte přednášky a pikniky.

KDE: Praha – různá místa
KDY: pondělí 2. 8. – neděle 8. 8.


Lifestyle / Veteráni na pláži

Všichni milovníci aut, zbystřete. Na pláži v Mlékojedech se uskuteční festival veteránů, kde si můžete prohlédnout nejenom krásná auta, ale také si můžete zahrát beach volejbal, poslechnout si DJskou show a dát si něco dobrého k jídlu.

KDE: Pískovna Mlékojedy
KDY: sobota 7. 8. od 08:00


Multižánrový festival / Povaleč

Každý rok se rozrůstá o nové a nové fanoušky. Z původně velmi komorního festivalu se stává jeden z nejoblíbenějších letních festivalů. Letos na festivalu vystoupí kapela Buty, Už jsme doma, polská kapela Hanba nebo ukrajinská kapela Love’n’Joy. Festival rovněž nabídne divadelní představení, filmové projekce, workshopy i autorská čtení.

KDE: Valeč na Karlovarsku
KDY: čtvrtek 5. 8. – sobota 7. 8.


Filmový festival / 47. Letní filmová škola Uherské Hradiště

Letošní ročník oblíbené letní filmovky opět bude plný nejenom filmů, ale také autorských čtení, divadla, umění a samozřejmě cimbálovky. Uherské Hradiště zase ožije zábavou, která proudí od rána až do noci.

KDE: Uherské Hradiště – různá místa
KDY: pátek 6. 8. – čtvrtek 12. 8.


Gastro / Velkopopovická pouť

Pouť má ve Velkých Popovicích ležících nedaleko Prahy dlouholetou tradici. Přijďte na ni letos také. Na žádné pouti nesmí chybět pořádná veselice se spoustou jídla a pití. Udělejte si o víkendu výlet do Velkých Popovic a dejte si pořádně do nosu. Jídlo bude, pivo bude, hudba také bude, a dokonce se můžete přihlásit i na prohlídku pivovaru.

KDE: Pivovar Velké Popovice
KDY: sobota 7. 8. od 15:00


Foto: Libor Galia, 47. ročník Letní filmové školy Uherské Hradiště

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM