LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 24. srpna?

Téměř půlroční prázdniny spějí ke svému konci. Děti a studenti se vracejí do škol, rodiče doufají, že to tak alespoň nějakou dobu zůstane. Hrozba karentény nad námi visí jako Damoklův meč. Čekáme, na koho to padne tentokrát. Ti z vás, kteří nepociťují příznaky koronaviru ani nemají pozitivní test, nechť si vyberou, kam tento týden vyrazí za kulturou a gastro zážitky. Těm ostatním přeji brzké uzdravení.


Literatura / Festival malých nakladatelů

V Domě čtení v pražských Vršovicích se můžete zúčastnit menšího knižního festivalu, které má za cíl sblížit širokou veřejnost s malými nakladateli.

KDE: Dům čtení – Městská knihovna
KDY: středa 26. 8. od 15:00


Nakupování / 1981 Vintage Kilo Sale

To tu ještě nebylo! Oblíbený sekáč se na jeden den přestěhuje na střechu domu Radost a platit nebudete za kusy, ale za váhu. Jedno kilo oblečení si odnesete za 750 korun.

KDE: Střecha Radost
KDY: čtvrtek 27. 8. od 13:00


Film / Přehlídka filmů Paula Thomase Andersona

V žižkovském kině Aero tento týden probíhá festival filmů geniálního režiséra, autora osobitých snímků Paula Thomase Andersona, které nelze jen tak zaškatulkovat. Od čtvrtka do neděle tak můžete zhlédnout všech jeho osm celovečerních mistrovských kousků v podobě komedií Opilí láskou (2002) a Skrytá vada (2014) nebo vztahových dramat Magnolia (1999) a Nit z přízraků (2017).

KDE: kino Aero
KDY: čtvrtek 26. 8. – neděle 30. 8.


Gastro / Prosecco & Food Festival Riegrovy sady

Pátek a sobota se ve vinohradských Riegrových sadech ponese v duchu oblíbeného perlivého nápoje, který v létě miluje snad úplně každý. Chybět nebude ani pestré menu.

KDE: Riegrovy sady
KDY: pátek 28. 8. od 15:00 – sobota 29. 8. od 12:00


Lifestyle / Barevná devítka 2020

Multikulturní festival přinese vůně, chutě i barvy z celého světa. Pražský park Podviní ožije kulturou mnoha zemí, které možná nemáte možnost navštívit, a proto ony přijíždějí za vámi. Hrát bude i živá, pestrobarevná hudba.

KDE: Park Podviní
KDY: sobota 29. 8. od 14:00


Gastro / Karlínský rodinný festival

Výborné jídlo a pití od vašich sousedů. Karlínské podniky se sešly, aby pohostily své sousedy a vytvořily příležitost k bližšímu seznámení. Zajištěn je i program pro děti v podobě dětských dílniček, bude hrát živá hudba a ke koupi tu budou i farmářské produkty.

KDE: Karlínské náměstí
KDY: neděle 30. 8. od 10:00


Umění / iMucha

Během prvních tří dnů od otevření navštívilo výstavu více než dva a půl tisíce návštěvníků. Výstava představuje dílo jednoho z nejvýznamnějších českých secesních umělců Alfonse Muchy v digitální formě, tedy tak, jak jste ho ještě nikdy neviděli.

KDE: Obecní dům
KDY: do pátku 10. 2. 2023


Foto: Karlínský rodinný festival

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM