LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 26. 9.? (víkendové tipy)

Žije to nejenom v Praze, ale po celém Česku. Nejlepší relax je ten, když si vyjdete za kulturou. Doma můžete sedět kdykoliv jindy.


Hudba / Žižkovská noc

Pražský Žižkov ožívá alternativními hudebními žánry, ale také díly místních umělců. Od čtvrtka do soboty máte o program vystaráno. Vydejte se do Paláce Akropolis, Café Pavlač, multižánrového prostoru Punctum nebo do Hospůdky nad Viktorkou.

KDE: Žižkov – různá místa (Praha)
KDY: čtvrtek 22. 9. – sobota 24. 9.


Film / 35. Filmový festival Finále Plzeň

V premiéře zhlédnete snímek Il Boemo s Vojtou Dykem nebo film Světlonoc, který si přivezl cenu z festivalu v Locarnu. Čeká vás ale spoustu dalších filmů i bohatý doprovodný program.

KDE: Plzeň – různá místa
KDY: pátek 23. 9. – středa 28. 9.


Gastro / Vinobraní na Grébovce 2022

Park Grébovka opět hostí vinařské slavnosti s živou muzikou i dobrým jídlem. Také si budete moci koupit tradiční řemeslné produkty. V sobotu má být krásně, tak určitě dorazte.

KDE: Havlíčkovy sady (Praha)
KDY: sobota 24. 9. od 14:00


Literatura / GHMP Art Book Fair 22

Na jednom místě se sejdou galerie, umělecké školy, internetové portály, vydavatelství i nakladatelství. Přijďte se podívat, jak krásné a zajímavé publikace a periodika nejen u nás vznikají.

KDE: Trojský zámek (Praha)
KDY: sobota 24. 9. od 10:00


Gastro / Klobáskofest

V Pivovaru Velké Popovice budou k mání všechny možné klobáskové speciality a další dobroty a hlavně pivo Velkopopovický Kozel. Nebudou chybět soutěže, živá hudba ani škola čepování s tiskem do pivní pěny.

KDE: Pivovar Velké Popovice
KDY: sobota 24. 9. od 10:00


Umění / Léna Brauner

Tohle je zatím největší výstava, kterou Léna Brauner kdy měla. A k vidění bude pouhé tři dny. Na výstavě si můžete koupit i její zarámované plakáty, volné plakáty a interiérové textilní nálepky. Že Lénu Brauner neznáte? Proslavila se jako malířka vyhýbající se zavedeným formám. Ani tradiční materiály nejsou nic pro ni. Její dílo je tak neobvyklé a nekonformní, že ho poznáte vždy a všude.

KDE: Pražská tržnice – hala č. 13 (Praha)
KDY: neděle 25. 9. – úterý 27. 9.


Lifestyle / Street Fashion Cross Market

Oděvy z druhé ruky za pár desítek korun? No jasně. A ještě přispějete na dobrou věc, přesněji na Veterináře bez hranic ČR, o.p.s.. Dorazte, budou tu k zakoupení i nové kousky od tuzemských tvůrců.

KDE: Cross Club (Praha)
KDY: neděle 25. 9. od 12:00


Divadlo / Pudl a pudr

Disco-operní muzikál představí Geisslers fantastické počátky divadla v Čechách. Pudl a pudr je příběh dvou bratrů, kteří poznali okázalost karnevalů, slávu komedie i lesk italské opery.

KDE: Divadlo VILA – Štvanice (Praha)
KDY: premiéra neděle 25. 9. od 20:00


Foto: Léna Brauner, 2media.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM