Pozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 29. října?

Je tu nový týdenní přehled toho, co se v Praze děje a u čeho byste neměli chybět!

 

Hudba: The Best of Classics

Dvořák, Strauss, Mozart, Vivaldi. Podzim je jako stvořený k poslechu klasické hudby. Proč si tedy nezajít na koncert, kde se bude hrát jen to nejlepší?

KDE: Obecní dům – Sladkovského sál

KDY: pondělí 29. 10. od 18:00

 

Křest knihy: Jonáš Ledecký – autogramiáda a křest knihy Kapsy

Není to jen tak ledajaký křest knihy. Křtít se totiž bude komiksové zpracování Povídek z první a druhé kapsy Karla Čapka. Komiksová kniha Jonáše Ledeckého Kapsy má už teď spoustu příznivců!

KDE: Knihkupectví Luxor – Václavské náměstí

KDY: úterý 30. 10. od 18:00

 

Festival: Halloween na Jiřáku

Halloween se na náměstí Jiřího z Poděbrad slaví každý rok. Proč? Protože je tahle akce rok od roku populárnější. Jenom o dýních to ovšem rozhodně nebude. Chystá se průvod i koncert Lovesong Orchestra. A kdo prý přijde v masce, dostane lampión zdarma.

KDE: náměstí Jiřího z Poděbrad

KDY: středa 31. 10. od 17:00

 

Festival: Alternativa festival 2018

Letos proběhne už šestadvacátý ročník akce, která představuje hudební projekty, které sice nejsou tak známé, zato mají hodně co nabídnout. Folk, post-metal, experimentální elektronika, vážná hudba i improvizace. To vše budete moct zažít a ještě se mrknout na umělecká díla litevské výtvarnice Ruty Putramentaite.

KDE: MeetFactory

KDY: čtvrtek až sobota 1. – 3. 11.

 

Party: Nejbarevnější Mexiko – KAMU (křest knihy a mejdan)

Tak tuhle akci si nemůže nechat ujít nikdo, kdo miluje její ulítlý videa a naprosto famózní jídlo. Kamila Rundusová vaří, cestuje a vydává už svou druhou kuchařku! Bude to hodně velkej mejdan. A jenom za stovku. Nezapomeňte přijít v kostýmech – bude se soutěžit o nejhezčí masku.

KDE: OD Kotva

KDY: pátek 2. 11. od 18:00

 

Gastro: Vepřobraní

Zabíjačkové speciality, sušené šunky ze Španělska, cider, pivo, svařák a samozřejmě koláče, buchty, frgále i hudební doprovod. To je Vepřobraní. Vstupné činí 50 Kč. Lidé s průkazkou ZTP a děti do 12 let mají vstup zdarma.

KDE: Smíchovská náplavka

KDY: sobota 3. 11. od 10:00

 

Vzdělávání: Women THINK – inspirativní víkend pro ženy

Je úplně jedno, v jaké sféře pracujete, ale vždycky se hodí vědět, jak se úspěšné ženy staly úspěšnými. A pokud už úspěšné jste, tak se alespoň můžete seznámit s dalšími inspirativními ženami. Už tenhle víkend. Třeba tu potkáte nové kamarádky nebo budoucí kolegyně. Ale hlavně načerpáte inspiraci, co ještě můžete ve svém osobním nebo pracovním životě změnit.

KDE: Hotel Lions – Nesuchyně

KDY: sobota a neděle 3. – 4. 11.

 

Divadlo: Tři oříšky pro popelku

Nedávno měl premiéru nový muzikál, který potěší nejen děti, ale i dospělé. Kdo by si nepamatoval legendární Popelku v hlavní roli s Libuškou Šafránkovou? Tu ale tentokrát neuvidíte. Zato Pavla Trávníčka a Danu Morávkovou ano. Vezměte děti a vyrazte za kulturou.

KDE: Kongresové centrum Praha

KDY: neděle 4. 11. od 14:00

Foto: Petr Kučera

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM