LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 31. srpna? (víkendové tipy)

Školní rok začal a s ním odstartovala i nová vlna zajímavých kulturních akcí, které byste si neměli nechat ujít.


Film / Výroční soaré před Okem

Před osmdesáti lety vzniklo pražské kino Bio Oko. To se musí oslavit. A jak jinak než filmem. Promítat se bude legendární československá komedie Kristián, přesně ten film, kterým se před osmdesáti lety provoz kina zahajoval. Akci doplní živá hudba a dobové lahůdky.

KDE: Bio Oko
KDY: čtvrtek 3. 9. od 15:00


Lifestyle / Bazárek oblečení a květinek

Už jste navštívili krásné prostory Burzy #4? Že ne? Ve čtvrtek máte šanci to napravit. Nejenže si tu můžete vybrat hromadu krásného oblečení za 20 až 50 korun, ale také si odnesete řízky květin za 20 korun.

KDE: Burza #4
KDY: čtvrtek 3. 9. od 15:00


Umění / Prague Design Week 2020

Sedmý ročník oblíbeného designérského festivalu tentokrát láká do prostorů historického domu na pražském náměstí Republiky. Až do neděle máte možnost přijít se podívat na nejnovější tvorbu více než sedmdesáti designérů. Součástí festivalu je taktéž kino, kavárna i přednášky a workshopy.

KDE: náměstí Republiky 7, Praha
KDY: do neděle 6. 9.


Umění / Open house Praha 2020

Tento týden máte jedinečnou možnost navštívit budovy, které jsou obvykle pro veřejnost zcela nepřístupné. Celý festival je zdarma. Všechny prostory a budovy, které budou otevřené veřejnosti, najdete ZDE.

KDE: Praha – různá místa
KDY: sobota 5. 9. – neděle 6. 9.


Gastro / MERKÁDO – Latinskoamerické trhy na Jiřáku

Že pátek není svátek? Ale je. A dokonce mexický. Právě v pátek můžete na Jiřáku ochutnat tradiční pokrmy z Mexika, Argentiny, Chile, Peru, Panamy nebo třeba Brazílie.

KDE: náměstí Jiřího z Poděbrad
KDY: pátek 4. 9. od 9:00


Festival / Dny slovenské kultury

Město Luhačovice ožije světovými hity v podání mezinárodního instrumentálního uskupení Marco Čaňo & Cover Paradise. Můžete se rovněž zúčastnit procházky po stopách architekta Dušana Jurkoviče nebo zábavné hudební komedie Podfuk bratislavského hudebního divadla Teatro Wüstenrot.

KDE: Luhačovice
KDY: čtvrtek 3. 9. – sobota 5. 9.


Divadlo / Zlatá pláž

Divadlo Na Zábradlí zahajuje sezónu premiérou inscenace Zlatá pláž, kterou má na svědomí duo Jan Prušinovský a Jaroslav Žváček. Ti se také podíleli na filmu Kobry a užovky. Hra vypráví o velmi ošklivém klukovi, kterému přezdívají Zombík.

KDE: Divadlo Na zábradlí
KDY: premiéra ve čtvrtek 3. 9. a v pátek 4. 9. od 19:00


Literatura / Knihex 10

Malí nakladatelé a čtenářská veřejnost se opět setkají v Kasárnách Karlín. Na své si přijdou děti i dospělí a to nejen co se knížek týče, ale také v rámci doprovodného programu.

KDE: Kasárna Karlín
KDY: sobota 5. 9. od 10:00


Foto: Divadlo Na zábradlí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM