Pozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 5. srpna?

Kam v propršených dnech? Na horor! A když bude hezky? Pak si nenechte ujít třeba hudební nebo food festivaly.

 

Film / Prague Independent Film Festival

To nejlepší ze světové nezávislé filmové tvorby můžete vidět už tento týden v pražském Kině Pilotů. Pokud zatoužíte vidět filmy, které jinde neuvidíte, doražte.

KDE: Kino Pilotů

KDY: pondělí 5. 8. až čtvrtek 8. 8.

 

Film / Forman vs. Forman v letním kině

Nový snímek známé české režisérky Heleny Třeštíkové si svou premiéru odbyl na letošním filmovém festivalu v Karlových Varech. Pokud jste ho ale ještě neviděli, v úterý máte šanci.

KDE: Kinoloď

KDY: středa 7. 8. od 21:00

 

Nakupování / Rostlinná štafeta vol. 12

Máte doma rostliny, semínka nebo řízky, které vám zabírají místo nebo už je zkrátka nechcete? Doneste je sem a třeba zjistíte, že byste si rádi pořídili rostlinu novou. Tady můžete. Počkat, dokonce musíte. Každý návštěvník si musí odnést aspoň jednu rostlinu.

KDE: Zahrada na niti

KDY: středa 7. 8. od 10:00

 

Gastro / Kuchařský pop-up + 2. rok Spižírny

Chcete se dobře najíst a ještě jste nebyli ve Spižírně? Nebo ji dobře znáte a nenecháte si ujít jedinou příležitost sem zajít? Skvělé! Ve středu pro vás budou vařit Vojtěch Dušek a Jakub Machko. Oba se učili vařit od těch nejlepších kuchařů a připraví vám skutečné lahůdky.

KDE: Spižírna 1902

KDY: středa 7. 8. od 17:00

 

Film / Noční můry z temnot

Máte rádi horory? Pak si tenhle nenechte ujít, protože se na něm jako scenárista a producent podílel i věhlasný tvůrce Guillermo del Toro (Hellboy, Faunův labyrint, Hobit). A o co jde? O partičku středoškoláků, jež objeví knihu, kterou by raději nikdo nikdy objevit neměl. Těšili se, že našli poklad v podobě sepsaných hororových příběhů, místo toho ale prožívají ten pravý horor oni sami.

KDE: celá ČR

KDY: premiéra ve čtvrtek 8. 8.

 

Festival / Prague Pride 2019

Festival gayů, leseb, bisexuálů a transgender vstupuje do devátého ročníku. Nabídne koncerty, výstavy, divadla i přednášky a tradičně vyvrcholí pochodem pražskými ulicemi až na Letnou.

KDE: Praha – různá místa

KDY: do neděle 11. 8.

 

Gastro / Wine&Street Food Fest

Různé druhy prosecca a vína z celého světa, ale i z České republiky. A k tomu si můžete zakousnout něco z klasického street foodu. Vstupné činí 120 korun v předprodeji, 150 korun na místě a zahrnuje sklenku na víno.

KDE: Výstaviště Holešovice

KDY: sobota 10. 8. až neděle 11. 8.

 

Hudba / Maraton hudby Brno

Brno se promění v jedno velké koncertní podium. Maraton hudby je multižánrový festival, který kromě hudby nabídne i divadelní představení. Večer se festival přesune do klubů Fléda nebo Kabinet Múz.

KDE: Brno – různá místa

KDY: čtvrtek 8. 8. až neděle 11.  8.

 

Hudba / Moravské hrady 2019

Kapela Kryštof, Rybičky 48, Sto zvířat nebo Michal Hrůza, ti všichni vystoupí na festivalu Moravské hrady, který se koná už tento víkend na Veveří.

KDE: Brno – hrad Veveří

KDY: pátek 9. 8. až sobota 10. 8.

 

Umění / Alberto Giacometti

Retrospektivní výstava jednoho z nejvýznamějších umělců 20. století Alberta Giacomettiho se v Česku představí vůbec poprvé. Sochařovým hlavním námětem byla lidská postava a také jí patří výstava ve Veletržním paláci. Giacomettiho proslavily zejména protáhlé figury vznikající po druhé světové válce.

KDE: Národní galerie – Veletržní palác

KDY: do neděle 1. 12.

 

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM