Pozvánky

Letní Letná opět posune hranice lidských schopností

Zažijete, co jste ještě nezažili. Uvidíte, co jste ještě nikdy neviděli. Poznáte dosud nepoznané. O čem je řeč? O letošním ročníku Letní Letné!

 

To nejlepší z nového cirkusu

Letní Letná je mezinárodní festival nového cirkusu a divadla. Žádná drezúra zvířat ani klauni, jak je znáté z mládí. Tohle je přehlídka špičkových zahraničních souborů, které chtějí divákům předvést to nejlepší ze svého repertoáru.

Díky Letní Letné uvidíte, jak se dají překonávat umělecké i fyzické hranice. Můžete se těšit na akrobatická vystoupení, moderní tanec, rytmus, hudbu i úžasné kostýmy. Kombinace divadla, tradičního cirkusu, tance a dalších uměleckých směrů nadchne nejen děti, ale i dospělé.

 

Festival odstartuje provazochodkyně

Letošní ročník bude zahájen ve středu 14. srpna provazochodeckým, 350 metrů dlouhým vystoupením. Světoznámá provazochodkyně Tatiana-Mosio Bongonga se rozhodla projít se po laně, které povede od Právnické fakulty přes Vltavu až do Letenských sadů. Následně se na Letné bude v rámci zahajovacího programu konat i několik open air představení.

A která vystoupení jsou letos ta nejočekávanější? Rozhodně byste si neměli nechat ujtí představení kanadského souboru Cirque Alfonse Tabarnak a také vystoupení belgických T1J, kteří se nám představí ve Strachu.

Více o obou představeních a festivalu Letní Letná, který se koná od 14. srpna do 1. září, se dozvíte na oficiálních stránkách.

Foto: Audric Gagnon, archiv festivalu Letní Letná

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM