LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 12. září?

Hudba, divadlo, výtvarné umění, film… Co vám osobně dělá největší radost? Mně všechno, jenom nemám na kulturu tolik času, kolik bych chtěla. Ale aspoň jednou dvakrát týdně přeci jen ven vyrazím a něčím se potěším. Co udělá tento týden radost vám?


Divadlo / Mezinárodní festival Divadlo

To nejlepší z uplynulé sezóny přinese plzeňský divadelní festival. Činohra, hudební, taneční i loutkové a pouliční představení. Přijďte načerpat inspiraci a atmosféru zahraničního divadla.

KDE: Plzeň – různá místa
KDY: čtvrtek 14. 9. – středa


Umění / Re-connect Art 2022

Druhý ročník mezinárodního uměleckého festivalu se letos zabývá tématem digitálních identit. Přinese dvě desítky děl světového videoartu, sedm živých performancí, tři livestreamy a tři open-air projekce.

KDE: Praha – různá místa
KDY: čtvrtek 15. 9. – pondělí 19. 9.


Umění / Fotograf Festival 2022

Nikdo sem nepatří víc než vy, tak zní podtitul již 12. ročníku Fotograf Festivalu. Letos se do něj zapojilo šest galerií v Praze a Ústí nad Labem a třicet šest českých a zahraničních umělců. Jeho součástí jsou výstavy, promítání i diskuze.

KDE: Praha + Ústí nad Labem
KDY: do neděle 30. 10.


Film / Bowie v Oku

David Bowie je legenda. A právě v těchto dnech do kin přichází snímek Moonage Daydream, kde Bowieho poznáte jako herce. Podívat se ale můžete i na další filmy, v nichž si zahraje upíra, krále, záhadného chlapíka nebo Muže, který spadl na Zemi.

KDE: Bio Oko (Praha)
KDY: čtvrtek 15. 9. – pátek 16. 9.


Hudba / Koncert pro planetu

Lenka Dusilová, Barbora Poláková, Himalayan Dalai Lama nebo Jan 2 & Charlie One vystoupí v Kasárnách Karlín na benefičním koncertu, který je součástí oslav 50 let od vzniku Greenpeace. Kromě hudby zhlédnete zajímavý dokument, vyzkoušíte si recyklační dílnu nebo si odpočinete v chill-out zóně.

KDE: Kasárna Karlín (Praha)
KDY: pátek 16. 9. od 16:30


Gastro / Max Beer festival na Konopišti

Pivo a hudba? To vždycky ladí. Těšte se na dvacet různých piv, grilované selátko a další dobroty. Hudba bude samozřejmě živá a svou přítomností vás potěší sedm kapel z Benešovska.

KDE: Hotel Konopiště Nová Myslivna
KDY: sobota 17. 9. – neděle 18. 9.


Gastro / Karlínský festival kávy

Karlínské náměstí bude doslova v obležení dobré kávy. Festivalu se zúčastní ty nejlepší pražírny a kavárny, které s sebou přivezou všechny možné druhy dobře známých i alternativních káv. Poznáte zajímavé kávové rituály, budete se moci zúčastnit zajímavých workshopů a také si poslechnete kapelu The Brownies a DJ Hlavu.

KDE: Karlínské náměstí (Praha)
KDY: neděle 18. 9. od 10:00


Foto: Festival Re-connect, František Kowolowski, 2media.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM