LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 2. května?

Vypadá to, že můžeme definitivně odložit péřové bundy. Jaro je tu a mnohdy už se pozornosti dovolává také léto. Ale dost, nejsem rosnička, na předpověď počasí se podívejte jinde. Tady najdete hlavně pozvánky na kulturní a další události.


Hudba / Parčík FEST

První ročník hudebního festivalu Parčík FEST se uskuteční v Parku Přátelství na pražském Proseku. Vystoupí slovenský rapper EGO, hip-hopové uskupení ORION+ Indy & LA4 a další umělci. Občerstvit se pak můžete u čtrnáct metrů dlouhého baru.

KDE: Park Přátelství (Praha)
KDY: čtvrtek 5. 5. od 16:00


Lifestyle / Zlínský Majáles

Majálesová sezona pokračuje. Těšte se na soutěž kapel, vyhlášení krále a královny majálesu a hudební skupiny jako UDG, Circus Problem nebo Trocha klidu.

KDE: park před Baťovou vilou (Zlín)
KDY: pátek 6. 5. od 14:00


Lifestyle / Tuchlovická pouť

Že ji neznáte? A přitom jde o jeden z největší folklorních festivalů u nás. Festival plný tance, hudby a krojů každoročně navštíví tisíce lidí. Připojíte se k nim letos i vy?

KDE: amfiteátr bývalého letního kina (Tuchlovice)
KDY: pátek 6. 5. – sobota 7. 5.


Lifestyle / MINT Market Tábor

Designéři z Česka a Slovenska se představí už tento víkend v Táboře. Zakoupit si u nich můžete oblečení, módní doplňky, šperky, papírenské zboží nebo například bio kosmetiku. Živá muzika ani občerstvení chybět nebudou.

KDE: Žižkovo náměstí (Tábor)
KDY: sobota 7. 5. od 9:00


Lifestyle / Kolben Open 9

Otevřené ateliéry na Pragovce nevidíte jenom tak. Proto je to událost hodná vaší plné pozornosti. Po dvou letech se můžete těšit na výtvarné workshopy, divadelní představení, otevřené ateliéry českých umělců, umělecké performance, koncert i vernisáž výstavy.

KDE: Pragovka (Praha)
KDY: sobota 7. 5. od 9:00


Gastro / Street Food Velké Popovice

Asijské delikatesy, ryby a mořské plody, burgery i hmyzí speciality či rolovaná zmrzlina. K tomu všemu si ještě užijete trochu pivovarské kultury, neboť pro návštěvníky budou připraveny i komentované prohlídky pivovaru. Děti a jejich rodiče se také mohou svézt vláčkem Kozel expres.

KDE: Pivovar Velké Popovice
KDY: sobota 7. 5. od 10:00


Lifestyle / Buď láska! aneb Dnes večer pro Ukrajinu

Ve foyer a v sále divadla proběhne bohatý kulturní program čítající výstavu ukrajinských výtvarných umělců a hudební vystoupení v podání Báry Polákové, Igora Orozoviče i členů souboru Divadla Na zábradlí. Celý program vznikl ve spolupráci s organizací Buď láska, sdružující novinářky, filmařky a matky, které organizují humanitární pomoc konkrétním příjemcům na Ukrajině.

KDE: Divadlo Na zábradlí (Praha)
KDY: neděle 8. 5. od 18:00


Foto: oficiální stránky Kolben Open

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM