Společnost

Neseď na zadku a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 10. dubna?

Počasí je čistě aprílové, ale co aprílového rozhodně není, je další várka kulturních a lifestylových tipů. Co vás čeká v tomto týdnu?


Lifestyle / Jarní Bazaar recyklovaných rostlin. Pokojovky za hubičku!

S příchodem jara je zapotřebí oživit domácnost novými pokojovkami. A ještě větší radost si uděláte, když si koupíte pokojovky recyklované.

KDE: Pivovar Braník (Praha)
KDY: středa 12. 3. od 14:30


Lifestyle / Festival umění a kreativity ve vzdělávání

Tématem třetího ročníku festivalu je Proměna. A o čem festival je? Především o tom, jak efektivně a hlavně zábavně a poutavě vzdělávat děti. Je určený zejména pedagogům, ale i rodičům a kulturním profesionálům. Přichystáno je spousty koncertů, divadelních představení, přednášek, workshopů, výstav i diskuzí a performance.

KDE: celá ČR
KDY: čtvrtek 13. 4. – neděle 23. 4.


Umění / Vernisáž výstavy Lenka L. Lukačovičová – Lonely Planet Trnávka

Bratislavská Trnávka mívala pověst trochu divočejší periferie. Urbanizace je ale proces neustálý a hlavně čím dál rychlejší. Lenka Lukačovičová mapuje proměny této městské částí a objevuje místa širokou veřejností dosud nepoznaná. Výstava potrvá do 20. května.

KDE: Galerie Fotografic (Praha)
KDY: vernisáž čtvrtek 13. 4. od 19:00


Lifestyle / Veg Art Fest

Do parku v Riegrových sadech si v sobotu určitě naplánujte cestu. Bude tu jedna velká umělecká show. Pro zájemce tu bude připravené tatérské křeslo od Crypto Crew. Představí se umělec Dawidush a také ochutnáte spoustu dobrého jídla a pití.

KDE: Park Riegrovy sady (Praha)
KDY: sobota 15. 4. od 12:00


Lifestyle / 14. řemeslný jarmark v Lysé nad Labem

Výlet do Lysé nad Labem můžete tento víkend spojit s návštěvou řemeslného jarmarku. Pořádají se zde výtvarné dílny pro děti i dospělé, ukázky řemesel a nebudou chybět stánky s českými řemeslnými výrobky.

KDE: Lysá nad Labem – Náměstí Bedřicha Hrozného
KDY: sobota 15. 4. od 9:00


Lifestyle / MINT Market Praha Jaro

MINT Market se přesouvá na náplavku. Běžte se trochu provětrat a přitom můžete obdivovat šperky, módu, papírenské výrobky nebo třeba delikatesy od šikovných českých výrobců.

KDE: Náplavka Rašínovo nábřeží (Praha)
KDY: neděle 16. 4. od 10:00


Umění / Prague Photo Show 2023

Ať jste profi fotografové nebo teprve fotit začínáte, určitě by vás neměl minout tenhle fotografických festival. Jeho součástí bude talkshow se známými fotografy. Vyzkoušet si můžete i novinky od značek SONY nebo GODOX. Festivalu se zúčastní například Jan Šibík, Tereza z Davle, Petr Jan Juračka a další renomovaní fotografové.

KDE: Divadlo Rokoko (Praha)
KDY: neděle 16. 4. od 10:00


Foto: Lenka L. Lukačovičová – Lonely Planet Trnávka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM