LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 16. května?

Už plánujete letní dovolenou u nás nebo v zahraničí? Na tu je ale přeci jen ještě chvíli čas, raději si to čekání zpříjemněte nějakým pěkným kulturním zážitkem.


Umění / Open House Praha

Celkem 101 běžně nepřístupných míst můžete navštívit během osmého ročníku festivalu Open House Praha. Čeká vás bohatý kulturní program v podobě přednášek, diskuzí, komentovaných procházek i výstav.

KDE: Praha – různá místa
KDY: pondělí 16. 5. – neděle 22. 5.


Hudba / Mladí ladí jazz – Marie Spaemann + Tea Sofia

V rámci festivalu Mladí ladí jazz vystoupí v Jazz Docku naděje českého alternativního popu Tea Sofia, osmnáctiletá zpěvačka se srbsko-litevskými kořeny. Dále se předvede (nejen) českému publiku i vídeňská violoncellistka, zpěvačka a skladatelka Marie Spaemann, jejíž hudba kombinuje prvky jazzu a soulu, ovlivněné klasickou hudbou.

KDE: Jazz Dock (Praha)
KDY: středa 18. 5. od 21:00


Divadlo / DO TMY

Divadelní představení DO TMY se vrací do Skleněnky Jatek78. Předlohou mu je stejnojmenná kniha Anny Bolavé oceněná cenou Magnesia Litera. Součástí inscenace je i pěvecké ztvárnění lidových písní s živým hudebním doprovodem.

KDE: Jatka78 – Skleněnka (Praha)
KDY: čtvrtek 19. 5. – sobota 21. 5. vždy od 20:30


Umění / Festival Vltavské filharmonie

Už známe vítěze architektonické soutěže o podobu nové budovy filharmonie. Stalo se jím studio Bjarke Ingels Group. Chcete se o návrhu dozvědět víc? Kromě site specific hudebního programu se můžete těšit na komentované prohlídky a parkour show. V rámci hudebního programu vystoupí Dan Bárta, Klára Vytisková či Pražská konzervatoř.

KDE: CAMP – Centrum architektury a městského plánování, metro Vltavská (Praha)
KDY: čtvrtek 19. 5. – neděle 22. 5.


Hudba / Květinový festival svobody

Již šestý ročník legendárního festivalu se opět věnuje alternativě a jiné kultuře, kterou vědomě i nevědomě prosazoval americký hudebník Frank Zappa. Vraclav je statek hipíků, kteří se chtějí bavit, pít, poslouchat hudbu, zkrátka jen tak být a nic neřešit. Květinový festival svobody má unikátní atmosféru, kterou jinde nezažijete.

KDE: Statek u mnich – Vraclav
KDY: pátek 20. 5. od 18:00


Lifestyle / Nuselské dvorky

Cirkusové workshopy, divadelní představení a hlavně pohoda na čerstvém vzduchu. Přijďte se pobavit, načerpat kulturní atmosféru, poslechnout si živou hudbu a seznámit se se zajímavými lidmi.

KDE: CIRQUEON (Praha 4, Nusle) a další nuselská místa
KDY: sobota 21. 5. od 10:00


Gastro / Rumfest 2022

Jeden z největších rumových festivalů na světě se blíží. Ochutnáte rumy z celého světa a ty nejlepší koktejly, které se z nich dají vytvořit.

KDE: Martinický palác na Hradčanech (Praha)
KDY: sobota 21. 5. od 12:00


Hudba / Velký koncert v Řevnicích

V řevnickém kempu jen kousek od Prahy se v sobotu uskuteční koncert, na němž vystoupí Midi Lidi, Ventolín a Mutanti hledaj východisko. Kvalitní občerstvení zajištěno.

KDE: Kemp Řevnice
KDY: sobota 21. 5. od 17:00


Hudba / Kollerfest

Hudební festival Davida Kollera a jeho přátel je jednodenním svátkem hudby, dobrého vína a jídla. Kromě Davida Kollera vystoupí například i kapela Prago Union.

KDE: Vinařství Lahofer (Dobšice u Znojma)
KDY: sobota 21. 5. od 17:00


Foto: Rumfest, 2media.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM