Rozhovory

Nikol Moravcová: „Jsem prý extrovertní exhibicionista.“

Jestli existuje úspěšná česká bloggerka, která byla zrozená z Instagramu, je to právě Nikol Moravcová. Dokonce se posledních několik let nevěnuje skoro ničemu jinému a práci “influencerky” má na plný úvazek. Začínala jako herečka a modelka, ale rychle poznala, že to není nic pro ni. Navíc vystudovala marketingovou komunikaci a tak bylo jasné, kam povedou její další kroky. Dnes pořádá workshopy, zakládá vlastní agenturu a co hlavně – plánuje svatbu, která už klepe na dveře.

Nikol, fanoušci znají hlavně díky Instagramu…

To je možná pravda, ale málokdo asi ví, že už ho mám přes sedm let. Začínala jsem na něm tenkrát jako vůbec jedna z prvních. A spoustu lidí mě sleduje od samýho začátku.

Působí na mě dojmem, že je hlavně o módě. Nebo se pletu?

Už dávno ne! Mám Instagram jako takový můj deník, kdy každý den přidám jednu fotku. V poslední době to možná vypadá, že propaguju značky bot, šperků nebo oblečení a tak, ale můj současný život je hlavně o cestování. Oblečení už mě ani tak nebaví. Přehltila jsem se celýho toho módního průmyslu, když jsem dělala na Fashion TV a modelku. Mám takový pětiletky. Nejdřív to bylo víc o oblečení, teď je to hodně o cestování a za chvíli se možná zaměřím na téma rodina a svatba. Vždycky to směřuju k něčemu, co se mě zrovna nejvíc týká a co mě nejvíc baví.

Teď tedy ráda cestuješ? S holkama z Bloges Robes jste pořád někde.

To je pravda. Konečně jsme se dostaly do fáze, kdy si vybíráme spolupráce a firmy, a značky se nám snaží kreativně vyhovět v našich požadavcích, takže z obyčejnýho výletu k moři nebo na hory dokážeme udělat dobrodružství, které naše followers (sledující, pozn. red.) baví sledovat a prožívat s námi.

A co svatba? To se tě aktuálně týká asi nejvíc.

No jo! Už se to blíží.

Kdy máte s Karolem svatbu?

18. 8. 2018

Proč zrovna tohle datum?

Tak kromě toho, že vychází na sobotu na konci léta, má pro nás tohle datum symboliku nového začátku. Navíc osmička naležato je znamením nekonečna.

A kde se bude konat?

Na střeše Lucerny. Bude to úplně první svatba, která tam proběhne. Je to překrásný prostor s úžasným výhledem na celou Prahu. Když jsme tam rok předtím, tedy 18. 8. 2017, byli na otvíračce, oba nás to místo naprosto okouzlilo!

S Karolem ses seznámila přes Tinder. Tyhle seznamky fakt fungujou?

Jasně, ale znám spoustu lidí, kteří mi vyprávěli šílený příběhy. Navíc chlapi si stěžujou, že jsou tam samý umělý Rusky, a holky zase, že jsou tam samí úchyláci. Ale já díky Tinderu potkala super lidi.

Takže nejenom Karola?

Když jsem byla v Itálii, potkala jsem se tam se třema klukama. Ale nebyly to klasický rande. Ta aplikace takhle primárně nefunguje. Má za cíl seznamovat lidi, ale nemusí jít jenom o partnery. Můžeš si třeba najít kamarády, kteří ti ukážou nový místa, kulturu apod. Kdo chce na Tinderu najít svoji životní lásku nebo sex, tak se automaticky sám diskvalifikuje.

Ale zpátky ke Karolovi…

S tím jsem si psala dlouho, než jsme se sešli na první schůzce. Bylo to vlastně dost romantický, takhle “naslepo”. Samozřejmě jsem ale čekala, že přijde někdo úplně jinej. Tak to na seznamkách prostě asi je.

Byla jsi zklamaná?

Možná prvních pár minut trochu jo, protože jsem si ho děsně idealizovala. Představovala jsem si, že bude vysokej, protože mi psal, že hraje hokej. Taky jsem si myslela, že bude mít hrubej hlas a že bude mluvit česky. Nic z toho se nekonalo. Hokej sice hraje, ale první liga to není, hrubej hlas taky nemá a ještě k tomu mluví slovensky. Dávali jsme si ale další a další rande a pak mě poprvý políbil. Bylo to strašně intenzivní a od tý chvíle jsme spolu každej den.

A Karol byl ze začátku taky zklamanej?

Tvrdil, že ne, prej jsem ve skutečnosti dokonce hezčí než na fotkách, ale myslím, že trochu kecá (smích, pozn. red.).

Nevadí mu, že seš známá? Nebo je exhibicionista jako ty?

Pořád mi říká: „To nie je môj svet.“ Já jsem totální extrovertní exhibicionista a on je přesnej opak. Vždycky, když se máme fotit, tak je z toho úplně vyřízenej. Ale vypadá s tím docela smířeně a bere mě takovou, jakou mě už poznal a hodně mě v mojí práci podporuje.

A co teprve ve svatební den. To si asi užije.

Hele, vůbec. Při obřadu bude dokonce zakázaný fotit, aby si všichni ten okamžik užili námi. A navíc by asi vypadalo blbě, kdyby na svatebních fotkách byli všichni s telefonama v ruce. A novináře ani bulvár tam taky nechci. Tenhle den chci strávit jenom s lidma, který mám fakt ráda a který mají rádi nás.

Už máte naplánovanou svatební cestu?

Jasně. Pojedeme na největší festival na světě – Burning Man – do nevadský pouště. Je to vlastně největší umělecká outdoorová galerie pod širým nebem. Nejúžasnější akce, na který jsem kdy byla, a Karol se tam chce taky podívat. Hele, ještě mě tak napadlo… ty ses mě vůbec nezeptala, jak jsme se zasnoubili!

Pravda! Jak jste se zasnoubili?

No, to je docela zajímavej příběh. Byli u toho totiž moji kamarádi a rodiče. Slavila jsem ten den třicetiny a Karol mi sestříhal takový krásný video. Něco jako dokument o mém dosavadním životě s rozhovorama s mými nejbližšími. Při něm se dokonce rozbrečel i můj táta a to už je co říct.

Nezasnoubili jste se ale moc brzo?

Po čtyřech měsících. Někomu to možná brzo přijde. Ale nám ne. Než jsme se zasnoubili, tak jsme spolu dost cestovali a to se lidi poznaj nejvíc. V Itálii mi poprvé vyznal lásku. Bylo to strašně romantický. Ptala jsem se mamky, co si o tom myslí, a sama mi z vlastní zkušenosti potvrdila, že když to tak cejtim, nemám váhat a nemusíme se vzájemně testovat. Dneska vím, že to nebyla chyba. Je to čím dál hezčí.

Abychom nezůstali jenom u tvýho milostnýho života… Čemu se teď nejvíc věnuješ?

Svatbě (smích, pozn. red.).

Aha, tak to jsem vzala za špatnej konec. Čemu se věnuješ po pracovní stránce?

Po všech těch letech v týhle branži jsem se rozhodla založit agenturu pro influencery, jako jsme my. Bude se jmenovat SOCKY. Zapojím do ní i Karola, protože on je nejen zodpovědnej a kreativní, ale hlavně spolehlivej a schopnej. A budou tam samozřejmě i moje holky.

Myslíš Míšu Štoudkovou a Kristýnu Poliček?

Jo, pracujeme spolu už přes pět let. Zrovna teď, prvního dubna, jsme slavily narozeniny našeho blogu Bloges Robes.

Jak jste se vlastně poznaly?

S Kris se znám od narození, narodily jsme se jenom čtrnáct dní po sobě a dokonce ve stejný porodnici a naši rodiče se dobře znali už tehdy. Míšu jsem si zase vyhlídla na Miss, zdála se mi hodně kontroverzní a to se mi líbilo.

A teď je na čase kamarádství a společný blogování posunout dál…

Dřív byl náš vztah jenom přátelskej, pak hodně pracovní a teď jsme našly určitou bilanci. I když přichází nová fáze…

Socky…

Přesně tak. Marketingovou komunikaci jsem studovala na vysoký škole, takže se vlastně vrátím k tomu, čemu jsem se chtěla věnovat původně.

A k tomu využiješ i svoje znalosti o Instagramu.

Ty využívám pořád. Navíc dělám každej měsíc workshopy o tom, jak pracovat s Instagramem a jak na něm uspět.

A co se na něm naučím?

Je toho hodně, co lidi všeobecně o Instagramu zatím neví. Upřednostňují třeba kvantitu před kvalitou. Jenže to zdaleka není jen o krásných fotkách, filtrech, polonahých holkách nebo produktech. Je to perfektní prostředek na komunikaci mezi firmou a cílovým zákazníkem. Ale musí se s tím umět dobře pracovat. Nejen po vizuální stránce.

Takže nestačí mít super fotky?

Rozhodně ne. Je hned několik nástrojů, který dopomáhají výsledný efektivitě a lidi často dělají zbytečný chyby. Třeba co fungovalo na Facebooku, nemusí fungovat i na Instagramu a naopak. Je to vlastně taková docela zajímavá alchymie.

Hotová věda...

Když přijdeš na workshop, všechno ti ukážu. Možná budeš sama překvapená, co všechno ti zabraňuje v růstu sledujících nebo čím vším se dá profil vylepšit.

Beru. Ale ještě mi řekni, jak to máš s propagací služeb a výrobků na Instagramu. Neodrazuje to lidi od toho, aby tě sledovali?

Lidi, co mě už nějakej čas sledujou, vědí, že si dávám hodně velkej pozor, s kým spolupracuju. Jsem hodně vybíravá v tom, s jakou firmou spojím svoje jméno a když už s ní začnu spolupracovat, lidi vědí, že je to proto, že tu firmu nebo produkt mám ráda a opravdu ho používám. Spolupracuju s Baťou, nosím jeho boty, nekouřím cigarety, propaguju IQOS, fotím na iPhone, spolupracuju s Applem. Je to jednoduchý. Ale nebylo to samozřejmě hned takhle jednoduchý a udělala jsem v minulosti pár špatných kroků, ze kterých jsem se poučila. Není to otázka pár měsíců ani jednoho roku. Je to dlouhodobej proces. Lidi si musí získat tvoji důvěru. Pak máš na čem stavět.

Co si vzpomínám, začínala si jako modelka a herečka. Pak si najednou z obrazovek zmizela.

Naštěstí ti správní lidi poznali, že nemám vůbec žádnej talent (smích, pozn. red.). Nedávno jsem zrovna hrála epizodky v několika seriálech, ale nic velkýho to nebylo. Když se podíváš na ČSFD, tak filmy, ve kterých jsem hrála, maj strašně nízký hodnocení. A to o něčem vypovídá. Ale třeba V Peřině (první český 3D film, pozn. red.) nebo Modelky s. r. o. mají pořád lidi rádi. Na obě natáčení vzpomínám moc ráda. Ale moje místo je jinde. Naštěstí jsem to pochopila včas.

Pamatuju si na tvoji reklamu pro Komerční banku. Hrála si v ní nevěstu, která si bere staříka pro peníze.

(Dlouho nic, jenom smích, pozn. red.) „Z jaký lásky, pro peníze si ho… neberu!“ A vidíš to! Kruh se uzavírá! Začínala jsem ve svatebních šatech a teď si je konečně obleču i v reálným životě.

Takže po svatbě už nic nebude? Kruh se uzavře?

Ale to ne, tak jsem to nemyslela. Jenom že teď vím, že jsem přesně tam, kde mám být.

Už jenom děti chybí.

Možná že jo. Víš, já mám ségru, která je o jedenáct let mladší. Vždycky jsem se o ni starala a tak jsem neměla potřebu mít děti. Ale teď už se tomu nijak nebráním a vlastně se na to docela těším.

A poslední otázka…. Kde se vidíš za deset let?

Miluju Prahu. Já vlastně cestuju hlavně proto, abych se do ní zase mohla vrátit. Takže určitě chci zůstat tady. Na Letný, kde bydlíme s Karolem teď, je to přesně pro nás. Myslím, že se ale vždycky budu živit nějakým médiem, ať už to bude mým vlastním nebo třeba nějakým novým, to zatím netuším, ale určitě byste to měli sledovat (smích, pozn. red.)!

Foto: Nikol Moravcová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM