Pozvánky

Colours of Ostrava: Přijede i George Ezra!

Letos už posedmnácté! Ano, tak dlouho trvá historie největšího multižánrového festivalu u nás. Koncerty, divadelní představení, filmy, přednášky. To všechno najdete na jednom místě – od roku 2012 v ostravském areálu Dolní Vítkovice.

Všechno začalo v roce 2002 na výstavišti Černá louka. Tou dobou si ještě nikdo nedokázal ani náznakem představit, že o šestnáct let později festival nabude evropských rozměrů a budou se na něj sjíždět příznivci hudby, filmů i divadla nejen ze střední Evropy.

I program se za tu dobu dost změnil. Každým rokem sem přijíždí několik zahraničních hvězd, které tu svým vystoupením boří areál. Rok od roku je jich tu stále víc a víc. Letos přijede do Ostravy například soulová princezna Joss Stone, George Ezra, který se u nás proslavil hitem Budapest, kultovní Grace Jones, v níž hledal inspiraci i sám Andy Warhol, syn Boba Marleyho a osmnáctinásobný držitel ceny Grammy Ziggy nebo Oumou Sangaré, zpěvačka, která patří mezi největší africké umělce nejen současnosti, ale od dob, kdy se zrodila africká hudba. Tohle je ale jen drobný výčet toho, co můžete na letošním ročníku slyšet a vidět.

Kromě koncertů si dosyta užijete i divadla. Předvedou se tu umělci z brněnského Divadla Bolka Polívky, pražské Cirk La Putyka, vystoupí Jaroslav Dušek se Čtyřmi dohodami i divadlo VOSTO5. I to vám je málo? Pak si vyzkoušejte dabing, televizní žurnalistiku a naučte se správně meditovat. To vše bude možné během workshopů.

Pořád toho zbývá dost, o čem jsem se ani slůvkem nezmínila, proto navštivte oficiální stránky festivalu, kde se dozvíte víc. Vstupenky stále ještě jsou, ale nejspíš dlouho nebudou, proto s nákupem neotálejte. A nezapomeňte! Dolní Vítkovice u Ostravy, od čtvrtka 18. 7. do soboty 21. 7. Bude to velký!

Foto: Colours of Ostrava

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM