KnihyRecenze

Recenze: Proč umění?

Co všechno potřebujete vědět o umění, abyste si ho dokázali skutečně užít? Nebo ho snad dokonce pochopit? Tato knížka, která je určena dětem i dospělým, vám na mnohé otázky týkající se umění odpoví.


Od zdánlivě jednoduchých otázek ke komplikovanějším

Podtitul knihy Proč umění? zní Odpovědi na nejčastější otázky pokládané v galeriích. A začíná zdánlivě banální otázkou: Kdo je to vlastně umělec? Pokračuje však otázkami mnohem komplikovanějšími. K čemu potřebujeme umění? Jak poznáme, že se díváme na umělecké dílo? Může být umělecké dílo nebezpečné? Odpovědi na jednotlivé otázky jsou doplněny i názornými obrázky, fotografiemi, ilustracemi či známými malbami.


Pro milovníky umění, zvídavé děti i ty ostatní

Díky knize se seznámíte s významnými a zajímavými díly napříč výtvarným uměním, ale také se dozvíte spoustu zajímavostí. Jazyk, kterým je kniha sepsána, je přizpůsoben tomu, jak už bylo řečeno v začátku, aby se snadno četla dospělým i dětem. Knihu přečtete za jedno či dvě odpoledne, ale jako inspirace vám poslouží i při mnoha dalších příležitostech. Díky jejímu velmi zdařilému grafickému zpracování je i samotná kniha uměleckým dílem. Proto by neměla chybět v knihovně žádného knižního nadšence, milovníka umění ani rodičů, kteří chtějí své dítko něčemu přiučit a rozvíjet u něj když už ne zrovna umělecké sklony, tak alespoň nadšení pro umění.

Autory knihy jsou Martina Freitagová, Ondřej Horák a další.


Více se o knize dozvíte také ZDE.


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM