DivadloPozvánky

Nebezpečí přetečení: Posaďte se a mlčte

Ne, já vám neporoučím, ovšem herci Katedry alternativního a loutkového divadla (KALD) vám poroučet mohou. Ale nebudou. Jen vám řeknou, co smíte, co nesmíte, a na co mají právo oni.


Nová hra vás naučí zavedeným pořádkům

Tohle je jiná divadelní hra, než jak ji znáte. Není to totiž tak úplně hra, jako spíš výukový kurz, v němž se musíte rychle zorientovat, jestli po vás herci něco chtějí, nebo jen máte sedět a mlčet. Jaká práva a povinnosti má divák? A jaká herec? Zlaté pravidlo říká, že hostitel večírek zahajuje, host ho ukončuje. Hostitel zahajuje, host večírek ukončuje. A co vy? V jakém postavení se nacházíte? Chcete sedět mezi diváky nebo se přidat k hercům na jevišti?


Odejdete, nebo zůstanete?

Nebojte se, nikdo vás do ničeho nutit nebude. Naopak vás herci poučí o etiketě, protože si rozhodně nejsme rovni. Host není roven hostiteli, divák není roven herci a zase naopak. Když nám to ale vyhovuje, je to v pořádku. Ale co když ne?

Zasmějete se, něco se dozvíte a pak bude rozhodnutí na vás – odejdete, nebo zůstanete? Přijďte se podívat do divadla DISK na autorské představení Nebezpeční přetečení studentů KALD.


KDE: Divadlo DISK
KDY: premiéra 9. 1. 2022
Více informaci najdete na oficiálních stránkách divadla.


Foto: oficiální stránky divadla DISK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM