LifestylePozvánky

Víkendová online kultura (sobota 9. – neděle 10. května)

V první řadě bych vám ráda připomněla, že v neděli je Den matek. Zavolejte své mamince, zajděte za ní, dejte jí kytku, čokoládu nebo třeba láhev vína. Dejte jí najevo, že jste si na ni vzpomněli. Udělá jí to radost, věřte mi.

A teď k víkendovým tipům. Tento týden jenom pro sobotu a neděli. Co nás čeká a nemine?


Umění / Online výstava Koronavirus 9×9

Galerie jsou ještě zavřené, ale některé fungují i online. Nyní se můžete podívat na osmdesát jedna fotografií od známých českých fotografů, jakými jsou například Martin Divíšek, Ondřej Deml, Michal Sváček nebo Lukáš Bíba. Ti všichni pracují pro tištěná média nebo tiskové agentury. A co mají fotky společného? Téma koronavirus a život v nouzovém stavu. Uvidíte Českou republiku tak, jak jste ji ještě nikdy neviděli.

Výstavu můžete zhlédnout ZDE.


Literatura / Matouš Ruml čte Krvavý Bronx

Obsáhlá povídková antologie se točí okolo vyhlášené brněnské čtvrti známé jako Bronx, která se nachází v městské části Zábrdovice. To je samozřejmě neoficiální název místa už desítky let považového za sociálně vyloučené. Do antologie přispěli Alena Mornštajnová, Kateřina Tučková, Petra Dvořáková nebo Jan Němec. A právě z tého knihy předčítá herec Matouš Ruml.

KDY: do pondělí 11. 5. vždy od 22:00
Poslouchat můžete ZDE.


Hudba / Pražské jaro 2020

Letos se uskuteční online. Festivalem bude provázet Ondřej Havelka a všechny koncerty v rámci tohoto festivalu můžete sledovat zdarma na oficiálních webových stránkách Pražského jara. Každou neděli si pak můžete od 20 hodin na ČT Art pustit rozhovor s tvůrci festivalu i samotnými vystupujícími umělci.

KDY: od čtvrtka 7. 5. do čtvrtka 4. 6.
Koncerty můžete živě sledovat i poslouchat ZDE.


Hudba / Kultura on air: Poetika

Znáte českou popovou kapelu Poetika? Že ne? Máte o dobrý důvod víc se podívat na stream z jejího koncertu. Rozšíříte si hudební obzory a třeba budete nakonec příjemně překvapení, co tahle tříčlenná kapela z Vysočiny dokáže zahrát a zazpívat. Koncert můžete sledovat na FB stránkách kapely nebo na jejich YouTube kanálu anebo třeba na FB stránkách Rock Café. Možností je spousty.

KDY: neděle 10. 5. od 19:00
Na koncert se můžete podívat ZDE.


Film / Moje kino Live: Odnikud

Dostanete-li chuť na pořádnou dávku napětí, herečku Diane Kruger nebo obdivování krás i hrůz turecké čtvrti v Hamburku, zasedněte k televizním nebo počítačovým obrazovkám a kupte si vstupenku na film Odnikud.

KDY: neděle 10. 5. od 20:30
Více se dozvíte ZDE.


Vzdělávání / Island s dodávkou (Karel a Jana Wolfovi)

I do světa se můžete podívat, kdykoliv se vám zahce. Pokud chcete načerpat inspiraci, kam se na dovolenou vydat příště (tedy až se budeme smět zase volně a bez omezení pohybovat po celém světě), není lepšího času než právě teď prostřednictvím online přednášek. Už v neděli nás čeká ta o ledové zemi, tedy Islandu. Můžete obdivovat jeho krásy a také si poslechnout, jak ho lze zdolat třeba v dodávce.

KDY: neděle 10. 5. od 20:30
Vstupenky si můžete zakoupit ZDE.


Foto: Czechphoto.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM