LiteraturaPozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 22. 11.? (víkendové tipy)

Tak nám zase všechno pomalu, ale jistě zavírají. Ne abyste nevěšeli hlavu. Kultura stále ještě žije a položit ji nenecháme!


Film / Bardzo fajný festival

Máte rádi polské filmy? Nevíte? Tak se na nějaký přijďte podívat do letenského kina Bio Oko. Zároveň můžete ochutnat pravou nefalšovanou polskou kuchyni a absolvovat workshop věnovaný aromaterapii. A nakonec si projděte komiksovou výstavu Budoucnost v bublinách.

KDE: BIO OKO (Praha)
KDY: čtvrtek 25. 11. – neděle 28. 11.


Lifestyle / Eterle Vánoční Vintage Market

Designový nábytek a dekorace, workshopy, svařáky, perníčky. Všechno bude. Přijďte si nakoupit dárky na Vánoce a zásoby dobrot na celé svátky.

KDE: Rýznerova 26 – Únětice
KDY: pátek 26. 11. – neděle 28. 11.


Lifestyle / Kolem světa

Cestovat sice můžeme, ale s velkými omezeními. A návraty nám často komplikují neustále se měnící protiepidemická opatření. Naštěstí nemusíte nikam letět, abyste poznali celý svět. Úplně stačí, když dorazíte na festival Kolem světa.

KDE: PVA EXPO Praha
KDY: sobota 27. 11. – neděle 28. 11.


Divadlo / Králova řeč

Hra je předchůdkyní stejnojmenného filmu, původní divadelní hra ovšem začala vznikat už v osmdesátých letech minulého století na motivy vzpomínek svérázného královského logopeda Lionela Logua. Králova řeč se těší oblibě dodnes a nejen v tom filmovém, ale zejména v divadelním provedení.

KDE: Divadlo pod Palmovkou (Praha)
KDY: sobota 27. 11. od 19:00


Literatura / Magdalena Rutová, Jan Čumlivski – Knižní tipy

Knihkupectví a galerie Xao uvede hned dvě autorské knihy – Meanwhile Magdaleny Rutové a Póvl Jana Čumlivksého. Nebude chybět ani doprovodná výstava.

KDE: Xao (Praha)
KDY: sobota 27. 11. od 17:00


Umění / Opening Uměleckoprůmyslového muzea

Dlouho očekávaná událost je tady. Otevírá se zrekonstruované Uměleckoprůmyslové muzeum a čekají na vás komentované prohlídky, tematické workshopy a expozice designu a módy Art design fashion ze sbírek Moravské galerie.

KDE: Uměleckoprůmyslové muzeum v Brně
KDY: sobota 27. 11. – neděle 28. 11.


Divadlo / Festival NOVÁ GENERACE

To nejlepší z autorské tvorby studentů Katedry tance a Katedry nonverbálního divadla HAMU můžete vidět už tento týden. Bude se hrát, zpívat, tančit a ze všech koutů se bude linout jazzová hudba a to vše na akademické půdě.

KDE: Divadlo DISK (Praha)
KDY: pátek 26. 11. – neděle 28. 11.


Foto: oficiální stránky Uměleckoprůmyslového muzea v Brně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM