Lifestyle

5 antistresových činností, které byste měli vyzkoušet

Nechodíte do práce ani do školy a nevíte, co celý den dělat? Sledujete zprávy, koukáte na filmy a připadá vám, že neděláte vůbec nic užitečného? Co spojit něco příjemného a něco, co vás určitě bude bavit a ještě z toho budete mít užitek?


Dvacet minut jógy podle YouTube

Kdy začít, když ne teď? Právě teď je totiž ta nejvhodnější doba. Ještě před třemi měsíci bych si řekla, že cvičit jógu podle videa je blbost. Ale spletla jsem se. Od té doby, co jsem poznala YouTube kanál Báry Sedlákové a StillOnTheWay je pro mě jóga každodenní rutinou a hlavně radostí. Vážně, dám ruku do ohně za to, že tohle cvičení se bude líbit i vám. Obě ženy mají příjemný hlas, zklidňující hudbu na pozadí a videa nejsou navíc vůbec dlouhá. Můžete cvičit třeba jen deset minut nebo půl hodiny.


Jóga pro začátečníky


Jóga pro pokročilejší


Psaní je hraní

No vážně! Už jste slyšeli o kaligrafii? Jistě že ano. Ale zkoušeli jste někdy kaligrafovat? Že ne? Chyba. Je to neskutečně uklidňující činnost, při které si odpočinete, přijdete na jiné myšlenky a časem třeba něco moc hezkého vytvoříte. Kaligrafovat můžete štetcem, perem, brush peny nebo čímkoliv jiným, co vás napadne (třeba vidličkou!). A také je zapotřebí inkoust, tuš, akvarelové barvy a správný papír. Nesmí být moc tenký, aby barva/inkoust neprosakoval/a, ideální je papír gramáže 120 g, ještě lepší je 140 g. Na YouTube opět najdete spoustu tipů, rad a inspirace. Mrkněte na stránky Výtvarných potřeb v Soukenické ulici. Online objednávky vyřizuje neustále.


Angličtina hrou

Není příhodnější doby. Pořád jste to odkládali, ale teď už se nemáte na co vymlouvat. Čtěte knížky v angličtině, sledujte filmy v angličtině a taky se můžete učit anglicky prostřednictvím Kreativního slovníku. Jde o zábavnou formu výuky, podle níž se anglicky naučít snad úplně každý. Aspoň tak, abyste se domluvili při běžné konverzaci.


Něco si vypěstujte

Vzhledem k tomu, že usmrtím i kaktus, jiné květiny (až na výjimky) mi vydrží sotva tři měsíce, nejsem člověk na správném místě, abych vám radila, co a jak si máte vypěstovat. Od toho jsou tu jiní. Ale flintu do žita určitě neházím a měsíc co měsíc se snažím pěstovat něco nového. V současnosti je to pilea a řeřicha (řeřiše stačí jen miska a vlhká vata, a to kupodivu zvládnu i já). Co si ale zkusit vypěstovat avokádo? Postup najdete ZDE. A co takhle mít doma kávovník? Jak si ho vypěstujete, najdete na těchto stránkách. Semínka kávovníku seženete i na internetu. Pokud vás pěstování rostlin chytne, sáhněte po knize Pokojovky, díky níž se podaří vypěstovat i choulostivější rostliny snad úplně každému.


Upečte třeba sušenky

Jistě, možná zrovna držíte dietu. Nebo neradi vaříte, natož pečete. Obojí se ale dá skloubit. Jak? Upečte si něco hrozně dobrého, strašně zdravého a ještě ke všemu jednoduchého. Běžně možná na vaření ani pečení čas nemáte. Jste v práci nebo ve škole, řešíte spoustu povinností, občas nějaká ta kultura a večerní posezení s přáteli. Teď ale máte mnohem víc času než obvykle, tak ho využijte a zkuste něco upéct. Ne uvařit, upéct. Už několikrát jsem se přesvědčila o tom, že pečení je vlastně hrozná zábava. Když zrovna nemusím péct povinně (jako v případě vánočního cukroví) a netlačí mě čas, užívám si to. Zkuste to také a nejlépe podle blogerky Life Food Travel, která má na svých stránkách spoustu receptů na výborné sladkosti (osobně jich mám pár odzkoušených).


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM