DivadloPozvánky

Březen 2023: Do divadla na…?

Březen – za kamna vlezem. Ale jestli doma žádná kamna nemáte, klidně si zalezte do divadla. Aspoň si zahřejete kulturního ducha, když už ne ruce a nohy.


Zabijačka

Ve vršovickém Vzletu se dějí věci. A hlavně se tu hraje komická opera o třech dějstvích a dokonce i dvou chodech. Vážně, tohle je divadelní představení, při němž se najedí i diváci.

KDE: Vzlet (Praha)
KDY: premiéra 1. 3. 2023


Marie Antoinetta

Divadelní představení Marie Antoinetta je adaptací historického románu, který se věnuje jedné z nejzajímavějších žen, které kdy po Zemi chodily. Jde o strhující příběh arcivévodkyně a královny milované i nenáviděné, jež se stala symbolem neřesti v době Velké francouzské revoluce.

KDE: Národní divadlo moravskoslezské – Divadlo Antonína Dvořáka (Ostrava)
KDY: premiéra 11. 3. 2023


Rain Man

Oscarový film Rain Man na divadelních prknech. Intimní drama plné jemného humoru a do morku rozebrané psychologie dvou hlavních postav. Vydejte se společně s bratry na osudovou cestu do Los Angeles.

KDE: Divadlo Na Fidlovačce (Praha)
KDY: premiéra 16. 3. 2023


Falešní přátelé obyčejných lidí

Hra zinscenovaná na motivy studie rakouského politického novináře Roberta Misika se věnuje současné politicko-ekonomické situaci a veřejnosti, která příliš snadno podléhá jednoduchým řešením.

KDE: Divadlo Feste (Brno)
KDY: premiéra 16. 3. 2023


Zázračné cvičení

Zázračné cvičení je komedie o psychoterapii a o jednom sehraném páru, jehož hádky jsou naprosto dokonalé a brilantně vystavěné. Zázračné cvičení je takovou manželskou poradnou.

KDE: Divadlo Dialog (Plzeň)
KDY: premiéra 20. 3. 2023


Happy End

Poetická komedie vypráví o životních překážkách, které si však klade člověk do cesty sám. Dva trosečníci se ocitli na penzijním ostrově a vzájemně jsou si jakýmsi majákem, který jim pomáhá orientovat se v dnešním světě.

KDE: Švandovo divadlo (Praha)
KDY: premiéra 25. 3. 2023


Vzpoura lásky

Tohle je slavné španělské drama o boji dobra proti zlu a především velký milostný příběh. Nebude chybět ani humor.

KDE: Divadlo na Vinohradech (Praha)
KDY: premiéra 31. 3. 2023


Na co se můžete podívat online?

Máte-li předplacenou streamovací platformu Dramox, pak si určitě nenechte ujít následující představení.


Maryša

A máme tu jednu klasiku a hned v podání úžasné Pavly Gajdošíkové, která za ztvárnění Maryši v Divadle Petra Bezruče získala Cenu divadelní kritiky pro rok 2018. Oceňované dílo bratrů Aloise a Viléma Mrštíkových by aspoň jednou v životě měl vidět úplně každý. I vy.


Bratři Karamazovi

A u klasik zůstaneme. Bratři Karamazovi v Dejvickém divadle jsou také legendou. Představení vypráví o osudu rodiny statkáře Karamazova, silně nemravného člověka a životech jeho tří vlastních a jednoho nemanželského syna.


Foto: z představení Maryša, Dramox.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM