DivadloPozvánky

Červen: Do divadla na…?

Konečně zase můžeme za kulturou chodit, a ne ji jen sdílet po internetu. Pokud tedy dostanete chuť vyrazit do divadla, mám tu pro vás pár tipů.


Rain Woman

Autorská inscenace Davida Drábka je parafrází slavného hollywoodského trháku Rain Man. Představení je sestavené z vystřižených divadelních záběrů, které se nakonec použily.

KDE: Divadlo D21
KDY: premiéra ve čtvrtek 11. 6.


Zlatá pláž

Může ošklivý člověk bez vzdělání dosáhnout štěstí? Scenárista Jaroslav Žváček a režisér Jan Prušinovský už se kdysi spojili a to v rámci filmu Kobry a užovky. Nyní chtějí prorazit i na divadelních prknech, a proto stvořili monstrum, člověka s přezdívkou Zombík, kterému není rovno.

KDE: Divadlo Na zábradlí
KDY: předpremiéra v úterý 9., ve středu 10. a ve čtvrtek 11. 6. od 19:00


Ferrante club

Neapolskou trilogii italské spisovatelky Eleny Ferrante s názvem Geniální přítelkyně zná celý svět. Divadelní scénář tvoří fragmenty z prózy, které v anketě tázaní čtenáři a čtenářky označili jako zapamatovalné a nejbolestnější.

KDE: Studio Hrdinů
KDY: premiéra v pátek 12. 6. od 20:00 / další představení v neděli 14. 6. a v pondělí 15. 6. vždy od 20:00


Michel Houellbecq: Serotonin

Neexistuje snad nikdo, kdo by tohoto slavného francouzského spisovatele neznal. Není snad ani nikdo takový, kdo by nečetl jeho zatím poslední román Serotonin o stárnoucím muži, který trpí nedostatkem hormonu štěstí. Že spisovatele neznáte? Ani jeho knihu? O důvod víc přijít!

KDE: MeetFactory
KDY: premiéra v neděli 14. 6. / další představení ve středu 24. 6. od 20:00


Lady Macbeth z Újezdu

Kdo je vrah a kdo oběť? Velké divadelní kriminální drama mělo premiéru v únoru. Moc lidí ho ale ještě kvůli koronavirové krizi nevidělo. Buďte tedy mezi prvními, kdo zjistí, že obětí je nejspíš sama vražedkyně.

KDE: Švandovo divadlo
KDY: pondělí 22. 6. a úterý 23. 6. od 19:00


Foto: Divadlo Na zábradlí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM