FestivalyPozvánky

Letní Letnou ovládl francouzský cirkus

Už se z toho stala tradice. Alespoň pro mě. Každý rok v létě navštívím minimálně dvě představení, která Letní Letná nabízí. Festival nového cirkusu mě ještě nikdy nezklamal a nejinak tomu je i letos.


Která představení stojí za to vidět?

Buď mám štěstí na výběr představení, nebo je zkrátka program Letní Letné natolik kvalitní, že vůbec nemáte šanci vidět něco, co by vás nebavilo. Letos jsem navštívila představení souboru Cirque Le Roux s názvem Deer In The Headlights a představení L’Avis Bidon umělecké skupiny Cirque La Compagnie.


Podruhé na Letní Letné a opět diváky zvedá ze židlí

Cirque Le Roux vznikl v roce 2014 a od té doby sklízí úspěchy, kde se dá. Akrobatické prvky kombinuje s těmi filmovými a divadelními. V představení Deer In The Headlights soubor vytváří vlastní svět, který vás naprosto pohltí. Pobavíte se a ještě se stanete svědky takových akrobatických kousků, při kterých budete tajit dech. Pro některé diváky ale Cirque Le Roux není žádnou novinkou. Letní Letnou ovládl už v roce 2015, kdy do Česka přivezl představení The Elephant in the Room.


Baví děti i dospělé

Francouzsko-švýcarský soubor Cirque La Compagnie se ve svém představení L’Avis Bidon více zaměřuje na děti. Chce pobavit nejenom dospělé, ale především ty, které není vůbec snadné zaujmout. Děti jen tak u něčeho pozornost neudrží, ale členům tohoto souboru se je daří bavit po celou hodinu. Tak je také samotné představení dlouhé. A nejspíš by pozornost dětí udrželi i déle. Akrobaté zpívají, skáčou, dělají přemety a především rozesmávají. Také za své představení, které vzniklo v roce 2017, získali na 38. ročníku festivalu Mondial du Cirque de Demain zlatou medaili.


Nejen za akrobacií, ale i za dobrým jídlem a pitím

Letní Letná je především o novém cirkusu, ale rozhodně to není všechno, co nabízí. Součástí Letní Letné jsou i koncerty, Bibliobus Oskar, výtvarné dílny, workshopy a také na vás čeká nepřeberné množství stánků s jídlem a pitím. Budete-li tu chtít trávit celý den, nudit se nebudete. Ale klidně doražte jen na představení nebo na něco dobrého k snědku.

Atmosféru Letní Letné stojí za to zažít. Garantuju vám, že se pak bude chtít vracet rok co rok.


KDE: Letenské sady – Praha
KDY: čtvrtek 12. 8. – úterý 31. 8.
Více informací najdete ZDE.


Foto: Marlene Braka, oficiální stránky festivalu Letní Letná
Foto z představení L’Avis Bidon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM