PozvánkyVýstavy

Přijďte se podívat na Rumcajse

Rumcajs je večerníčková postavička, kterou stvořil ilustrátor a výtvarník Radek Pilař (1931 – 1993). Jeho kreslené příběhy se vryly do pamětí dospělých i dětí. Teď si je můžete oživit díky výstavě ve Ville Pellé.


Průkopník videoartu

Výstava představuje retrospektivu k nedožitým devadesátým narozeninám Radka Pilaře, autora kreslených příběhů O loupežníku Rumcajsovi, které Československá televize poprvé vysílala v roce 1967. Nese název Radek Pilař 90 a přináší jeho známá i neznámá díla, ilustrace, koláže a multimediální tvorbu. Výtvarník rád propojoval malbu, fotografii, film a video a využíval k tomu nejnovějších technologií, což je ostatně z výstavy patrné. Radek Pilař by také jedním z prvních československých umělců, kteří pracovali s elektronickým obrazem už na počátku osmdesátých let.


Večerníček pro děti

Hned ve třech patrech, respektive v přízemí a prvním a druhém podlaží najdete vše, co byste o jeho tvorbě mohli chtít vědět. Současně je na výstavě k dispozici i dětský výtvarný koutek, kde se mohou děti kreativně vyřádit.

Vezměte je proto s sebou na výstavu. Podívají se na Večerníček a určitě se jim budou líbit i Pilařovy kresby. Dospělí zase ocení videoart.KDE: Villa Pellé
KDY: výstava potrvá do neděle 20. února 2022
Více se o výstavě dozvíte na oficiálních stránkách.


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM