LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 9. srpna?

Polovina letních prázdnin je za námi a vy jste ještě nic pořádného neprožili? Ani jste nenavštívili žádnou zajímavou kulturní akci? Napravte to, nejlépe ještě tento týden.


Literatura / Švejk na Rybárně

Na programu oblíbeného projektu LiStOVáNÍ, při němž se známé a oblíbené knihy interpretují formou scénického čtení, je aktuálně veledílo Jaroslava Haška, v němž hlavní postavu ztvárňuje legendární Švejk. Že Švejka jste nikdy nečetli? O to máte větší důvod dorazit. Ti, kteří mají Haška zmapovaného, alespoň poznají jeho dílo z jiné perspektivy.

KDE: Rybárna Nymburk
KDY: středa 11. 8. od 20:00


Literatura / Křest komiksu Spiritistky

Spiritistky nejsou jen tak ledajaký komiks, Spiritistky jsou uměleckým dílem, které napsala Klára Vlasáková a ilustrovala Juliána Chomová. Kniha vypráví příběh dvou kamarádek, které se živí pořádáním spiritistických seminářů. Brzy se ale stane něco, co nabourá nejenom přátelský vztah mezi ženami, ale také jejich obživu. Přijďte se podívat na křest, jehož součástí je i doprovodná výstava. Na místě si můžete zakoupit i originální síťotisky.

KDE: Page Five – Praha
KDY: čtvrtek 11. 8. od 19:00


Divadlo / Rubín LETÍ Na Venuši

Vypravte se do Kasáren Karlín, kde od úterý 10. srpna funguje nová letní scéna Rubín LETÍ Na Venuši. V rámci ní se představí hned pět souborů A Studia Rubín, Venuše ve Švehlovce a Divadla Letí v devíti představeních. Rozhodně se máte na co těšit, o zábavu ani skvělý divadelní zážitek nouze nebude.

KDE: Kasárna Karlín
KDY: úterý 10. 8. – pátek 20. 8.


Festival / Letní Letná

Festival nového cirkusu nabitý dechberoucími akrobatickými představeními je na Letné o letních prázdninách už zavedenou tradicí. Letos se opět můžete těšit na skvělé soubory z Francie, ale i z Česka. Nebude chybět ani provazochodkyně a program pro děti.

KDE: Letná – Praha
KDY: čtvrtek 12. 8. – úterý 31. 8.


Lifestyle / Till The Last

Tento audiovizuální projekt oživí areál bývalých hutí a oceláren Poldi v Kladně. Till The Last je spojením hudby, světla a videoprojekcí. Na jednodenní akci se představení slovenské techno duo Tittingur, britský producent Headless Horseman či polská hvězda alternativní taneční scény VTSS.

KDE: hala Nitridace, areál Poldi – Kladno
KDY: pátek 13. 8. od 22:00


Gastro / Prosecco Piknik

V parku u Břevnovského kláštera se v pátek a v sobotu odehraje první ročník festivalu, který má za cíl představit všem návštěvníkům ten nejlepší výběr prosecca, vína a italských specialit. Součástí festivalu bude také hudební doprovod. Akce je zdarma, ale musíte si na místě zakoupit sklenici za 100 korun, která vám zůstane.

KDE: Břevnovský klášter – Praha
KDY: pátek 13. 8. – sobota 14. 8.


Gastro / Čajomír fest 2021

Největší čajová událost v Česku je tady. Na festivalu se každoročně schází všichni milovníci čajů a čajové kultury. Pro návštěvníky bude připravená čajová degustace, dobré jídlo, pití, hudba, tanec a samozřejmě nebude chybět spousta zajímavých lidí, kteří jsou naladěni na stejnou vlnu jako vy.

KDE: Výstaviště Praha
KDY: sobota 14. 8. – neděle 15. 8.


Foto: Facebook knihkupectví Page Five

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM