DivadloPozvánky

Únor: Do divadla na…?

Chybí vám inspirace na pořádný divadelní zážitek? Máme pro vás hned několik tipů na představení, která zkrátka musíte vidět.


Shooting Up

Martin a Jon se z mise v Afghánistánu vrátili. Jejich kolega Alex ale takové štěstí neměl. Daniel se po návratu z válečné zóny rozhodl vstoupit do církve. Linda se rozešela s Johnem a Martin se rozešel s Isabelou. Všichni jejich přátelé chtějí vědět, co v Afghánistánu prožili, ale Martin s Jonem odmítají vyprávět. Nic se nedělo? Nebo se tam dělo tolik hrůz, že o tom nejsou schopni mluvit?

KDE: MeetFactory
KDY: středa 19. 2. od 20:00


Kryptogram

Pozdní večer. John čeká na tátu. Nemůže spát. Matka mezitím rozbije konvičku na čaj. Roztržená deka. Záblesky z minulosti se objevují jako tajné šifry. Kryptogramy, v nichž písmena rozhodně neznamenají písmena. Dialog se stává marným bojem.

KDE: Divadlo X10
KDY: premiéra středa 19. 2. od 19:30


Oněgin

Vrcholné dílo Johna Cranka, které patří ke světové špičce v baletní choreografii, se konečně objevuje na prknech Národního divadla. Právě Crank rozvinul a dotáhl k dokonalosti své umění vyprávět příběhy tancem. Veršovaný román Evžen Oněgin ruského romantika A. S. Puškina patří mezi nejznámější díla světové literatury. Příběh sleduje život petrohradského hejska Oněgina a vesnické dívky Taťány a jejich míjející se milostné peripetie.

KDE: Národní divadlo
KDY: premiéra čtvrtek 20. 2. od 19:00


Kyjem po kebuli

Tato autorská inscenace vychází z dopisů Augustina Strobacha, jezuitského misionáře a rodáka z Jihlavy, který odjel na Mariánské ostrovy a už nikdy se nevrátil. Byl totiž ubyt kyjem při krvavé vzpouře. Jaký smysl měla jeho smrt? To přijďte zjistit do Divadla Na zábradlí.

KDE: Divadlo Na zábradlí
KDY: 1. premiéra / pátek 21. 2. od 19:00 / 2. premiéra / sobota 22. 2. od 19:00


Brutál

Tři muži. Davey. Alan. Paul. Všichni tři hrají počítačovou hru, která jim obrátila život naruby. Brutál je hra o syno-otcovské lásce a o tom, kolik se v nás skrývá temnoty a fantazie. Jaká je ta naše virtuální realita?

KDE: Divadlo Kampa
KDY: pondělí 24. 2. od 19:30


Jenom matky vědí, o čem ten život je

První žena má dvě děti, za sebou traumatizující porod a nulové ambice. Druhá žije ve slaměné chýši a nádobí myje ve vaně. Děti rodí sama a ignoruje systém, raději pěstuje zeleninu. Třetí otěhotněla v prvním ročníku na vysoké škole. Čtvrtá poslala otce svého syna do temných míst. Pátá porodila ve dvaceti čtyřech letech a dítě a práce jsou pro ni nade vše. Dětská hřiště ji děsí. Šestá žena měla dlouhá léta práci, ale žádný život. Teď ho má, ale zase nemá práci. Sedmá je levicová feministka, která na svou první demonstraci šla těsně po porodu. Dnes už ale zastává velmi liberální postoj k životu. A všechny tyto ženy-matky vědí, o čem ten život je.

KDE: A Studio Rubín
KDY: premiéra 28. února od 19:30


Foto: MeetFactory

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM