Pozvánky

Neseď doma a jdi ven. Kam v týdnu od 1. dubna?

Chcete si obměnit šatník, ochutnat něco dobrého a trošku se kulturně vyžít? Mrkněte na tipy, které jsem si pro vás připravila na tento týden.

 

Festival / Zapatlanej fest

Festival, na kterém se seznámíte s autory poezie i prózy, s filmaři, kteří to dotáhli až do zámoří a také s divadelním souborem, který obdržel už několik cen Thálie. Máte se na co těšit.

KDE: Bio Oko

KDY: úterý 2. 4. od 18:00

 

Cestování / Vietnam (ne)jen pro gurmány

Kdo by nechtěl vidět Vietnam? Snad každý miluje vietnamskou kuchyni, a kdo tvrdí, že ne, tak lže. Ale tahle země rozhodně není jen o jídle, je především o lidech a o přírodě. Přijďte ochutnat Vietnam skrze vyprávění Kateřiny Krejčové a Petra Ptáčníka.

KDE: Vnitroblock

KDY: středa 3. 4. od 20:15

 

Gastro / Garden Food Festival Invalidovna

Už jste někdy viděli karlínskou Invalidovnu? Ne? Pak jste přišli o hodně. Patří mezi nejzajímavější pražské budovy! Na tomto festivalu ochutnáte nejen výborné jídlo, ale v ceně vstupenky se také podíváte i do vybraných částí tohoto objektu.

KDE: Invallidovna

KDY: od čtvrtka 4. 4. do soboty 6. 4.

 

Velikonoce / Velikonoční trhy na Hradě

Svátky se kvapem blíží a tak není divu, že velikonoční trhy už jsou zase tu. Během nich si budete moct zakoupit tradiční české pochutiny, velikonoční zboží, kraslice i pomlázky. Trhy bude doprovázet i tradiční hudba a tanec.

KDE: Pražský hrad

KDY: od pátku 5. 4. do neděle 5. 5.

 

Nakupování / Jarní blešák v NONĚ

Není na škodu si před létem zase trochu obměnit šatník. Ke všem koupí oblečení z druhé ruky šetříte přírodu. A taky na tomhle blešáku najdete mnohem originálnější kousky než v běžných obchodech. Přijďte se pobavit a poznat nové lidi.

KDE: Café NONA

KDY: sobota 6. 4. od 12:00

 

Divadlo / EGO

Víte, co je ego, že jo? To, co nás nutí být první, to, co nás nutí být nejlepší, to, kvůli čemu chceme mít vždycky a před všemi navrch. Tahle inscenace je o dvou mužích z ringu, kteří se postaví proti sobě. Jeden je mladší, výkonnější a mnohem silnější, druhý už stárne a fyzických sil mu rapidně ubývá. Ten samozřejmě s mladším prohrává a pořádně ho to štve. Byl zvyklý vítězit, honit si ego. Ale tentokrát to nejde a tak začne jeho nová životní etapa…. Ta duševní.

KDE: La Fabrika

KDY: neděle 7. 4. od 19:30

 

Výstava / Jiřičná

V Centru současného umění DOX odstartovala výstava věnovaná celoživotní práci světoznámé české architektky Evy Jiřičné. Součástí výstavy jsou projektové dokumentace, architektonické modely i ukázky interiérového designu. V neposlední řadě budete moci zhlédnout i dokument o této inspirativní ženě.

KDE: DOX

KDY: do pondělí 12. 8.

Foto: archiv

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM