LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 18. 10.? (víkendové tipy)

Venku pořádně přituhuje, protikoronavirová opatření zesilují, ale to nás nemůže odradit od toho, abychom nevyrazili za kulturou nebo venkovní zábavou. Na co se tento víkend můžete těšit?


Gastro / Řekněte sýýýr!

Také zbožňujete francouzské sýry? Ochutnejte více než dvacet druhů polotvrdých, tvrdých, měkkých i plísňových sýrů a k nim si dejte skleničku vychlazeného prosecca.

KDE: Střecha Lucerny (Praha)
KDY: sobota 23. 10. od 16:00


Hudba / Koncert pro Tibet

Tomáš Klus vystoupí na benefičním koncertu, který se uskuteční s jediným cílem – pomoci tibetským občanům v indickém exilu. Není vám jedno, co se s Tibeťany v Indii děje? Přijďte je podpořit i vy.

KDE: Malostranská beseda (Praha)
KDY: sobota 23. 10. od 18:00


Lifestyle / Velký swap ve Vzletu

Bývalé vršovické kino Vzlet poprvé ožije swapováním. Přinést můžete především zimní a zachovalé oblečení, odnést si můžete, co je vám libo, ale maximálně patnáct kousků.

KDE: Vzlet (Praha)
KDY: neděle 24. 10. od 10:00


Umění / Festival Prototyp 2021

Třídenní akce má za cíl seznámit širokou veřejnost s uměním, vědou i technologiemi. Akce se zúčastní tvůrci z celého světa, kteří budou přednášet, diskutovat a vést workshopy.

KDE: BVV Brno
KDY: pátek 22. 10. – neděle 24. 10.


Film / Das Filmfest 2021

Festival německy mluvících filmů i letos přináší výběr těch nejzajímavějších a nejnovějších snímků z Německa, Rakouska a Švýcarska. Za vidění rozhodně stojí drama Berlín Alexanderplatz (2020) nebo komedie Curveball (2020).

KDE: Kino Lucerna, Kino Atlas, Kino Ponrepo (Praha)
KDY: do úterý 26. 10.


Gastro / Nedělení sklep

Ještě nikdy jste nebyli ve vinném sklípku? A rádi byste si prohlédli pěkně z blízka i vinici? Zajeďte si do pražské Troji, kde se každou neděli koná komentovaná prohlídka sklípku, vinice a na závěr nechybí ani malá degustace.

KDE: Botanická zahrada Praha Troja
KDY: neděle 24. 10. od 13:00


Foto: Das Filmfest, foto z filmu Curveball

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM